Czy można dodawać odżywki białkowe do różnych potraw?

Czy można dodawać odżywki białkowe do różnych potraw?

25 października 2022, godz. 8:20
Materiał zewnętrzny
Udostępnij: Kopiuj link

Odżywki białkowe należą bez wątpienia do jednych najczęściej stosowanych i najpopularniejszych preparatów na rynku suplementów diety. Białko jako podstawowy budulec mięśni sprawdza się we wszelkiego rodzaju dietach, a także przy okazji kształtowania własnej sylwetki, czy też po prostu chęci zrzucenia zbędnych kilogramów. Poskutkowało to powstaniem ogromnej liczby różnego rodzaju produktów, które określa się mianem wysokobiałkowych itp. Chociaż najbardziej popularną formą spożywania odżywki białkowej jest rozpuszczenie jej w wodzie lub mleku, to coraz bardziej popularne stają się różnego rodzaju potrawy, czy też wypieki, do których dodaje się odżywki białkowe. Co więcej, obecnie producenci sami do tego zachęcają. Czy w takim razie można im wierzyć? Czy dodawanie odżywki białkowej do różnego rodzaju potraw ma sens i faktycznie zwiększa ilość spożywanego białka w danym posiłku? Warto się temu przyjrzeć.

Do czego można dodawać białko, aby podbić wartość protein w posiłku?

Najbezpieczniejszym i także bardzo popularnym sposobem na urozmaicenie przyjmowania odżywki białkowej są różnego rodzaju szejki i koktajle owocowe. Wiele osób zamiast rozrabiać proteiny z samą wodą lub mlekiem, decyduje się np. na dodanie ich do zmiksowanego banana oraz truskawek itp. Jest to oczywiście dobre rozwiązanie, tym bardziej że dostarcza się w ten sposób także innych wartościowych substancji odżywczych. 

Jednak w przypadku koktajli oraz wszelkiego rodzaju innych posiłków, warto pamiętać o smaku posiadanej odżywki białkowej. Nie wszystkie będą komponowały się dobrze z samą potrawą i warto mieć to na uwadze. Warto zatem przyjrzeć się jeszcze innym ciekawym pomysłom, na wmieszanie dużej ilości białka do codziennych potraw, takich jak:

  • Omlety,
  • Naleśniki,
  • Ciastka, ciasta i inne wypieki,
  • Owsianka.

Możliwości jest bardzo wiele, a nic nie stoi na przeszkodzie, aby w ten sposób urozmaicić swoją białkową dietę. Na potrzeby tego warto wybrać odpowiednią odżywkę białkową, która sprawdzi się zarówno do klasycznego spożycia, jak i do wszelkiego rodzaju potraw. W sklepie SFD jest dostępnych wiele takich pozycji jak ALLNUTRITION Whey Protein, która spełni wszelkie oczekiwania. Co więcej, można wybrać spośród ponad 60 różnych smaków, aby do każdej potrawy wybrać ten najbardziej pasujący.

Czy są jakiekolwiek przeciwwskazania do stosowania w ten sposób odżywki białkowej?

Oczywiście wiele zależy od konkretnej sytuacji. Jednak gdy białko dodawane do potraw, nie jest jedynym jego źródłem w diecie, można bez problemów z tego rozwiązania skorzystać. Warto jednak pamiętać, że w odżywkach proteinowych najwyższej jakości jest wiele cennych peptydów, których ilość ulega zmniejszeniu podczas obróbki cieplnej (już od temp. ok. 70 stopni). Niektóre z nich są ważne m.in. z uwagi na układ odpornościowy, jednak w przypadku odżywek białkowych, zdecydowanie najważniejsze są aminokwasy, które nie zanikają przy obróbce cieplnej.

Z tego powodu producenci odżywek białkowych zachęcają do spożywania ich w przeróżnych formach i faktycznie nie ma w tym nic złego. Ostatecznie jest to dobry sposób na urozmaicenie diety i spożywanie wysokobiałkowych posiłków. Warto jednak decydować się na ich potrzeby na koncentraty białka serwatki, które są tańszymi rozwiązaniami, niż izolat czy hydrolizat, w których ilość peptydów jest znacznie większa. 

Szukając odpowiedniej odżywki dla siebie, warto przyjrzeć się ofercie sklepu SFD, gdzie dostępny jest szeroki wybór nie tylko odżywek białkowych, ale wszelkiego rodzaju innych, wartościowych preparatów.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu