Wyprawka czytelnicza dla dzieci. Lubiteka zaprasza

Wyprawka czytelnicza dla dzieci. Lubiteka zaprasza

4 listopada 2022, godz. 12:53
nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Udostępnij: Kopiuj link

Do lublinieckiej biblioteki właśnie dotarły nowe wyprawki dla najmłodszych czytelników w ramach projektu „Mała książka - wielki człowiek”. Już po raz piąty Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu bierze udział w akcji czytelniczej dla dzieci organizowanej przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na Najmłodszych czeka porcja Bezpłatnych Wyprawek Czytelniczych.

W tegorocznej edycji projektu czeka wiele atrakcji:

  • Wyjątkowa książka, w której poznacie przygody Krasnala w Krzywej Czapce autorstwa Wojciecha Widłaka z ilustracjami Aleksandry Krzanowskie. Tytułowy bohater zabierze Małych Czytelników do świata pełnego wrażeń, wyjątkowych spotkań, przeżyć... i do biblioteki!
  • Zakładki do książek
  • Specjalne odznaki
  • Karty Małego czytelnika
  • Nowością są wyprawki w wersji ukraińskiej

Każde dziecko urodzone w latach 2016-2019, które odwiedzi z rodzicami lubliniecką bibliotekę otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Lubiteka zachęca do udziału w projekcie wszystkich rodziców, aby wspólnie przyłączyli się do kampanii i zaszczepili w swoich maluchach miłość do czytania. 

Bądź blisko i czytaj dziecku, bo mała książka to wielki człowiek! Czekamy na dzieci z rodzicami w Oddziale dla Dzieci w Lubitece ( ul. Sportowa 3) i Filii Nr 3 (ul. Powstańców Śl. 48) - informuje Lubiteka.

Projekt ma na celu oswojenie dzieci od najmłodszych lat z książką, literaturą, czytaniem. Poprzez głośne czytanie pobudzamy wyobraźnię, wzbogacamy słownictwo, uczymy dziecko obcować z książkami. Dzieci biorące udział w akcji w ubiegłych latach mogą również otrzymać nowy pakiet książek.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu