Nadchodzące wydarzenia w Lubitece. Na co warto się wybrać?

Nadchodzące wydarzenia w Lubitece. Na co warto się wybrać?

4 listopada 2022, godz. 13:34
nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Udostępnij: Kopiuj link

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu zaplanowała wiele wydarzeń, które odbędą się w najbliższym czasie. Pierwsze z nich już w sobotę 5 listopada.
 

5 listopada, godz. 11.00
Warsztatowa sobota w Lubitece – Garncarstwo 

Zajęcia będą połączone z opowieściami historycznymi o Lublińcu z okazji 750-lecia miasta. Prowadzenie: Mariusz Żymierski - historyk oraz współautor publikacji „Lubliniec. 750 lat historii miasta i mieszkańców”. Zajęcia bezpłatne. Decyduje kolejność przyjścia. Liczba miejsc ograniczona (25 osób).

Warsztaty lepienia z gliny to nie tylko świetna zabawa, ale też okazja do zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Praca z gliną rozwija zdolności manualne i poprawia koordynację ruchową, uczy cierpliwości, planowania i organizacji pracy. W czasie zajęć uczestnicy poznają historię garncarstwa i miasta Lublińca, a wykonane prace zabiorą ze sobą do domu.

źródło: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu

8 listopada, godz. 10.30
Warsztaty kreatywne – Jesienne lampiony ze słoików

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu
zaprasza seniorów na warsztaty kreatywne „Jesienne lampiony ze słoików, które porowadzei Stiven Mrugała. Wstęp wolny, warsztaty bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

Na warsztatach prostymi technikami będzie można stworzyć i udekorować lampiony. Tak stworzone przedmioty stanowić będą efektowny element wystroju wnętrza, a ponadto ocieplać je swoim światłem. Długie jesienne wieczory mogą stać się przyjemniejsze! Po warsztatach gotowe dzieło stanie się miłą pamiątką czasu poświęconego na doskonalenie kreatywności manualnych.

źródło: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu

8 listopada, godz. 17.00
Wtorki z pasjami: Podróże w obiektywie

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu zaprasza na „Wtorki z pasjami: Podróże w obiektywie”. Prowadzenie: Magdalena Skibińska. 

Pani Magda opowie o znanych i mniej znanych miejscach w Polsce. Miastach i miasteczkach. Przyrodzie ale i detalach architektonicznych. O tym, co lubi fotografować. Wstęp wolny.

źródło: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu

8 listopada, godz. 17.00
Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci i młodzieży 

Lubiteka zaprasza na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci i młodzieży. Tematyka spotkania będzie dotyczyła książki „Roziskrzone noce” Beatrix Gurian. Prowadzenie: Mariola Widera.

W każdym miesiącu przy herbatce i ciastku można rozmawiać o wybranej wcześniej przez członków grupy książce. Spotkania DKK to doskonała okazja żeby poznać rówieśników o podobnych zainteresowaniach. Wstęp wolny.

źródło: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu

19 listopada, godz. 17.00
Warsztatowa sobota z makramą – Aniołkowa zawieszka

Lubiteka zaprasza dzieci z rodzicami, dziadków z wnukami i młodzież. Anioł ze sznurka będzie miłym dodatkiem do prezentu, ciekawą ozdobą, ale jak go zrobić? Przekonacie się na warsztatach z panią Dorotą Kucharczyk.

Zajęcia bezpłatne. Decyduje kolejność przyjścia. Liczba miejsc ograniczona (25 osób).

źródło: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu

Komentarze

L
Lubliniczanin 6 listopada 2022, godz. 10:47
Zgłoś

Standard długi weekend nie ma nic.

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu