Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Lublińcu [ZDJĘCIA]

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Lublińcu [ZDJĘCIA]

11 listopada 2022, godz. 14:33
Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

W piątkowy poranek 11 listopada na Cmentarzu Wojskowym w Lublińcu odbyły się uroczystości związane z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. 

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 9.00. Był to pierwszy punkt w programie obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Lublińcu. Podczas uroczystości m.in. odegrano Hymn Państwowy, odczytano Apel Pamięci, oddano salwę honorową i złożono kwiaty pod Pomnikiem Poległych.

Następnie w kościele wojskowym pw. bł. Piotra Jerzego Frassati odprawiono Mszę św. w intencji Ojczyzny i Miasta oraz za poległych i zmarłych bohaterów walk o niepodległość.

Tego dnia w Lublińcu odbył się również powracający i wyczekiwany Bieg Niepodległości, podczas którego tradycyjne na murawie Stadionu Miejskiego stworzono żywy obraz. Zdjęcia z biegu pojawią się już wkrótce w nowej wiadomości.

Galeria: Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Lublińcu

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Lublińcu Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Lublińcu Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Lublińcu Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Lublińcu Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Lublińcu
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu