Biało-czerwony Bieg Niepodległości 2022 w Lublińcu [ZDJĘCIA]

Biało-czerwony Bieg Niepodległości 2022 w Lublińcu [ZDJĘCIA]

11 listopada 2022, godz. 15:56
Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

W Lublińcu odbył się wyczekiwany przez wielu Bieg Niepodległości. Impreza była jeszcze bardziej wyjątkowa, ponieważ odbywała się podczas jubileuszowego roku 750-lecia Miasta. Nie zabrakło również „żywego obrazu” stworzonego przez zawodników na murawie Stadionu Miejskiego.

Bieg rozpoczął się symbolicznie o godz. 11.11. Zanim jednak wystartował, zawodnicy stworzyli na murawie „żywy obraz”. W tym roku był to biało-czerwony napis „LUBLINIEC”.

Z okazji obchodów roku 750-lecia Miasta przygotowano 750 miejsc startujących. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 2,2 km. Startujący otrzymali również pamiątkową koszulkę, medal oraz krówkę komandosa. Po zakończonym biegu, o godz. 12.00, odśpiewano Hymn Państwowy.

Organizatorem biegu był WKB Meta Lubliniec. Zadanie zostało dofinansowane przez Burmistrza Miasta Lubliniec.

Bieg Niepodległości był jednym z punktów programu obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Lublińcu. Wcześniej o godz. 9.00 na Cmentarzu Wojskowym odbyły się uroczyste obchody, o godz. 10.00 odprawiono Mszę św. w Parafii Wojskowej, a na godz. 15.00 w Miejskim Domu Kultury zaplanowano widowisko słowno-muzyczne „Jak Lubliniec do Polski powrócił”.

Fotorelację z tegorocznego Biegu Niepodległości można obejrzeć w galerii zdjęciowej poniżej.

Galeria: Bieg Niepodległości 2022

Bieg Niepodległości 2022 w Lublińcu Bieg Niepodległości 2022 w Lublińcu Bieg Niepodległości 2022 w Lublińcu Bieg Niepodległości 2022 w Lublińcu Bieg Niepodległości 2022 w Lublińcu
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu