Regały półkowe i ich zastosowanie w nowoczesnym magazynie

Regały półkowe i ich zastosowanie w nowoczesnym magazynie

17 listopada 2022, godz. 10:10
Udostępnij: Kopiuj link

Regały półkowe mogą się wydawać najprostszym sposobem na zagospodarowanie przestrzeni magazynowej tam, gdzie wymagany jest ręczny dostęp. Z jednej strony to prawda – trudno o prostsze rozwiązanie, ale z drugiej – regały półkowe są zdecydowanie bardziej zróżnicowanymi produktami niż w powszechnej świadomości.

Dlaczego regały półkowe są tak uniwersalne?

W ofertach najlepszych producentów regały półkowe stanowią często największą część asortymentu, a to dlatego, że ten pomysł można rozwinąć na wiele sposobów. Eksperci firmy mag-complex.pl wskazują na kilka cech, które decydują o tym, że regały półkowe w wielu firmach stanowią rozwiązanie podstawowe.

  • Kilka dostępnych typów półek różniących się wytrzymałością – sklejka, blacha, siatki.
  • Opcje dostosowywania wysokości zamocowania półek, często zresztą w systemie prostych zatrzasków, co pozwala na beznarzędziową lub przynajmniej bardzo sprawną zmianę konfiguracji zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem.
  • Modułowa konstrukcja pozwalająca wymienić zużyte lub uszkodzone półki lub zastosować rozszerzenia na przykład w formie kolumn dostawnych do już funkcjonującego systemu regałów.
  • Kilka różnych wariantów dostosowanych do mniejszych i większych obciążeń, dzięki czemu nie trzeba płacić za regał o przesadnie dużej nośności.
  • Możliwość stosowania wybranych konfiguracji także w warunkach zewnętrznych, w tym nawet bez zadaszenia.
  • Możliwość poprawy funkcjonalności dzięki zastosowaniu dodatkowych siatek, przegród pionowych i innych akcesoriów.

Regały półkowe sprawdzają się nie tylko w magazynie

Dzięki wielu różnym wariantom konstrukcyjnym regały półkowe znajdują zastosowanie nie tylko w magazynach, gdzie tak naprawdę ich zastosowanie bywa często ograniczone w związku z tym, że wiele magazynów obsługuje przede wszystkim towary paletowane. Dzięki wykorzystaniu rozszerzeń i akcesoriów regały paletowe mogą być używane także w warsztatach, pracowniach, a nawet hurtowniach i sklepach. Stanowią tanią, a przede wszystkim funkcjonalną alternatywę dla niektórych typów mebli wystawienniczych. Ponadto dzięki możliwości regulacji wysokości półek, a także dopasowania wysokości samego regału można je dobrać w odpowiedni sposób do każdej przestrzeni.

Profesjonalne rozwiązania dla biznesu

Przy okazji omawiania regałów półkowych warto wspomnieć też o tym, że niektórzy producenci wykorzystują własnego pomysłu konstrukcje. Najdalej idące zmiany dotyczą jednak nie samych ram, ale półek, które mogą być na przykład dodatkowo podginane lub zaokrąglane, co z jednej strony zmniejsza ryzyko skaleczenia przy ręcznej obsłudze, a z drugiej – wpływa także korzystnie na sztywność konstrukcji i zwiększa wytrzymałość.

Spore zmiany dotyczą też systemów montażu – najlepsze regały półkowe dziś rzadko mają półki skręcane. Zdecydowanie częściej stosuje się systemy klamer i zatrzasków, które ułatwiają błyskawiczną rekonfigurację regałów i pozwalają na bieżące dostosowywanie ich do aktualnie składowanego towaru.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu