Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Rozsiądź się i jedź rowerem na Nordkapp! Ukazała się nowa książka o wyprawie NINIWA Team

Rozsiądź się i jedź rowerem na Nordkapp! Ukazała się nowa książka o wyprawie NINIWA Team

21 listopada 2022, godz. 8:26
inf. pras. NINIWA
Udostępnij: Kopiuj link

Wiemy, że wiele osób czekało na tę publikację, dlatego zamieszczamy informację o książce z tegorocznej wyprawy rowerowej NINIWA Team na Nordkapp. Co tym razem wyczyniał Górnik? Kto przeżył nocny atak renifera, a kto nad ranem obudził się w kałuży – i to nie własnej, ale morskiej? I kim jest tajemnicza Manu z Malni o wzroście – jak sama z dumą przyznaje – odwrotnie proporcjonalnym do inteligencji?

O tym opowiada najnowsza książka „Operacja MIR. Powrót na Nordkapp” opisująca tegoroczną wyprawę rowerową grupy NINIWA Team na najdalej wysunięty na północ punkt kontynentalnej Europy. Prace nad publikacją ruszyły dosłownie zaraz po wyjeździe rowerzystów z Kokotka, a dwa miesiące po powrocie do Polski gotowa książka była już wydrukowana.

Relacje z każdego dnia drogi, wspomnienia uczestników, statystyki, a do tego niekonwencjonalne opisy awarii, głębokie i rozbawiające do łez aforyzmy wyprawowiczów oraz opowieści z wnętrza lodowca – to wszystko znalazło się na 368 stronach okraszonych (to znaczące słowo!) setkami profesjonalnych fotografii z północy Europy.

zdj. nadesłane: NINIWA

Rozsiądź się wygodnie w fotelu i otwórz tę książkę, a nawet nie zorientujesz się, kiedy wskoczysz na rower, przejedziesz prawie cztery tysiące kilometrów i w strugach deszczu dojedziesz o północy na Nordkapp. Dzięki porywającym opisom przygód z podróży i oszałamiającym zdjęciom niemal namacalnie doświadczysz zarówno trudów jazdy, jak i spektakularnych nordyckich widoków – zachęca o. Tomasz Maniura OMI, lider NINIWA Team.

Na okładce znalazła się rekomendacja siatkarza reprezentacji Polski Kamila Semeniuka, zwycięzcy dwóch ostatnich edycji Ligi Mistrzów i srebrnego medalisty mistrzostw świata 2022: „Dojechać rowerem na Nordkapp? Wygrać siatkarską Ligę Mistrzów? Budzić się codziennie rano i po prostu być dobrym człowiekiem tam, gdzie jesteś? To nie jest tylko książka o wyprawie. To książka o tym, jak przyjmować w swoim życiu nawet najbardziej niespodziewane zwroty akcji, tak by na końcu móc zaśpiewać: We Are the Champions!”.

zdj. nadesłane: NINIWA

Prezentacja i premiera książki odbyła się w sobotę 19 listopada podczas Festiwalu Together „Wyprawy z wiarą” w Kokotku. Jest dostępna już teraz w sklepie internetowym na portalu NINIWY. 
---
Operacja MIR. Powrót na Nordkapp. Wyd. 1. Lubliniec: Wydawnictwo NINIWA, 2022. ISBN 978-83-958664-7-0.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu