Lubliniecki sztab WOŚP na medal

Lubliniecki sztab WOŚP na medal

21 listopada 2022, godz. 13:27
inf. pras. MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Lubliniecki sztab WOŚP został uhonorowany jednym z pamiątkowych medali wyemitowanych z okazji jubileuszowego 30. finału Orkiestry.

Przyznanie medalu zbiegło się z II Ogólnopolskim Zjazdem Sztabów WOŚP w Katowicach, w którym wzięła udział szefowa lublinieckiego sztabu, Karolina Groblińska-Kandora. Podczas zjazdu koordynatorzy finałów z całej Polski mieli okazję do rozmów, wymiany doświadczeń oraz spotkania się z twórcą Letniej Zadymy w Środku Zimy – Jerzym Owsiakiem.

- Medal dedykuję naszym wspaniałym wolontariuszom, którzy od 30 lat kwestują na rzecz najmłodszych i potrzebujących, zbierając pieniądze na zakup urządzeń medycznych - mówi Karolina Groblińska-Kandora, od 15 lat szef lublinieckiego sztabu. - Dziękuję członkom sztabu, szkołom, instytucjom i innym za współpracę, pomoc i zaangażowanie. Bez Was nie byłoby tego wszystkiego!

WOŚP 2020/ zdj. Daniel Dmitriew, nadesłane: MDK Lubliniec

W liście gratulacyjnym od Jerzego Owsiaka dla sztabu WOŚP #326 w Lublińcu czytamy:

„Dziękujemy za trzy dekady niesienia dźwięków najpiękniejszej Orkiestry świata – Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tyle wspaniałych przeżyć, tyle wspaniałych akcji i słów oraz wspaniałych Finałów, podczas których serca wielu milionów Polaków są zjednoczone w idei niesienia pomocy. Dziękujemy, że razem możemy tworzyć ten pozytywny zgiełk, że razem tworzymy najważniejszą ideę społeczeństwa obywatelskiego. Pomagamy tym, którzy pomocy potrzebują! Dziękujemy za przyjaźń i wiarę w to, że możemy w tych trudnych czasach stanowić o ludzkiej solidarności i ogromnej miłości dla życia. Pamiętajcie, że gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!”

Od października trwają natomiast przygotowania do 31. lublinieckiego finału, który odbędzie się 29 stycznia 2023 roku. W najbliższych tygodniach sztab (mający od lat swoją siedzibę w Miejskim Domu Kultury) będzie informował o wydarzeniu. 

„Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich - małych i dużych!” – takie hasło 31. Finału WOŚP ogłoszono już 12 października. Celem przyszłorocznej edycji będzie zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy.

Przypomnijmy, że podczas ostatniej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy lublinieckiemu sztabowi udało się zebrać ponad 70 tys. zł!

zdj. nadesłane: MDK Lubliniec

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu