ROD „Sielanka” w Lublińcu z unijną dotacją

ROD „Sielanka” w Lublińcu z unijną dotacją

22 listopada 2022, godz. 7:52
Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Zakup kompostowników, hoteli dla owadów, karmników, utworzenie miejsc schronienia i zimowania dla jeży – m.in. na to zostanie przeznaczone dofinansowanie otrzymane przez Rodzinny Ogród Działkowy „Sielanka” w Lublińcu. Jak czytamy w przesłanej na naszą redakcyjną skrzynkę informacji, otrzymana kwota to 100 tys. zł.

Dzięki dużym staraniom Prezesa Zarządu Eugeniusza Kiełtyki oraz Pani Sekretarz Zarządu Małgorzaty Drzymała Rodzinny Ogród Działkowy ,,Sielanka” w Lublińcu w dniu 26.10.2022 r. podpisał umowę o powierzenie grantu i otrzymał  dofinansowanie z ARiMR w ramach  programu: „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych” (...) w kwocie 100 000,00 zł – czytamy w informacji.

Finansowany z unijnych środków program „Rozwój zielonej infrastruktury poprzez wsparcie ogrodów działkowych” jest wspólnym przedsięwzięciem kilku ministerstw i instytucji: resortu funduszy i polityki regionalnej, resortu klimatu i środowiska, resortu rolnictwa, a także Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Główny cel programu to tworzenie i odnowienie zieleni, rozwój zielonych dachów oraz zatrzymanie i zagospodarowanie wody opadowej. 

Otrzymane wsparcie przez ROD ,,Sielanka’’ w Lublińcu zostanie przeznaczone m.in. na zakup kompostowników, tworzenie i odnawianie zieleni, zazielenianie roślinami miododajnymi, zakup hoteli dla owadów, zakup karmików i budek lęgowych, utworzenie łąki kwietnej, utworzenie miejsc schronienia i zimowania dla jeży, wyposażenie siłowni plenerowej, jak również wyposażenie placu zabaw dla dzieci. Powstanie również nowa toaleta wspólna.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu