Działania NURD na drogach powiatu lublinieckiego

Działania NURD na drogach powiatu lublinieckiego. Zachowajmy ostrożność

23 listopada 2022, godz. 7:37
KPP Lubliniec/ zdj. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Dzisiaj, 23 listopada policjanci ruchu drogowego prowadzą w powiecie lublinieckim działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Głównym celem działań jest troska o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, ale mundurowi będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Piesi, rowerzyści, użytkownicy hulajnóg elektrycznych oraz osoby poruszające się przy pomocy urządzeń transportu osobistego to najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego i niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. Działania „NURD” wpisują się w szereg zadań realizowanych przez Policję na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nadzorem objęte zostały miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych.

Policyjna akcja rozpoczęła się punktualnie o godz. 6.00 i będzie trwała do godz. 22.00. Warto przypomnieć, że uczestników ruchu drogowego obowiązują zasady ostrożności, szczególnej ostrożności i ograniczonego zaufania. Mimo że dotyczą wszystkich, to podwójnie zdeterminowani do ich stosowania powinni być piesi, którzy przy wypadku i kontakcie z nadwoziem pojazdu zawsze przegrają.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu