Nieznana paczka na parkingu przy więzieniu w Lublińcu. Ćwiczenia formacji mundurowych

Nieznana paczka na parkingu przy więzieniu w Lublińcu. Ćwiczenia formacji mundurowych

24 listopada 2022, godz. 14:28
źródło: KPP Lubliniec/ zdj. KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Lublinieccy policjanci przy współudziale Zakładu Karnego w Herbach oddział w Lublińcu przeprowadzili ćwiczenia dowódczo-sztabowe. Scenariusz ćwiczeń zakładał, że na parkingu przyległym do lublinieckiego więzienia znajduje się paczka nieznanego pochodzenia.

Według scenariusza, 23 listopada o godz. 9:34 dyżurny lublinieckiej Policji został powiadomiony przez funkcjonariusza Służby Więziennej Zakładu Karnego w Herbach oddział w Lublińcu, że pod samochodem jednego z funkcjonariuszy znajduje się podejrzana paczka – czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z KPP w Lublińcu, którzy potwierdzili zgłoszenie, a następnie wygrodzili i zabezpieczyli teren oraz odizolowali osoby postronne. 

Zagrożony rejon został został przeszukany przy użyciu wideoendoskopu, a policjanci z Wydziału Kryminalnego przeprowadzili na miejscu wszystkie niezbędne czynności. W rezultacie tajemnicze pudełko okazało się atrapą ładunku wybuchowego. 

zdj. Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Wsparcia w ćwiczeniach udzieliła również jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu. 

zdj. Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Były to tylko ćwiczenia tych trzech współpracujących ze sobą formacji mundurowych. Miały na celu dalsze doskonalenie umiejętności organizacji, w tym prognozowania i przewidywania, prawidłowego planowania, przekazywania informacji, podejmowania decyzji, elastycznego dowodzenia podległymi siłami oraz współpracy z innymi  podmiotami – informuje KPP Lubliniec.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu