
Wybrano ofertę na rozbiórkę i budowę wiaduktu w Lublińcu. Kiedy mogą ruszyć prace?
We wrześniu br. informowaliśmy o ogłoszeniu przetargu na rozbiórkę i budowę wiaduktu nad torami PKP w ciągu drogi wojewódzkiej 906 w Lublińcu. W czwartek, 24 listopada Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach poinformował o wyborze najkorzystniejszej oferty spośród zgłoszonych do realizacji tej inwestycji.
Jak czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, w postępowaniu wpłynęło łącznie 8 ofert, których ceny brutto wynosiły między 41 a 53 mln zł. Ostatecznie wybrano ofertę za 41 885 308,39 zł brutto. Szczegóły >TUTAJ< [bip-slaskie.pl].
Kiedy orientacyjnie można spodziewać się rozpoczęcia prac? Z takim pytaniem zwróciliśmy się do Ryszarda Pacera, rzecznika prasowego ZDW w Katowicach, który poinformował, że jeśli nie zostaną złożone żadne odwołania, to umowa z wykonawcą mogłaby zostać zawarta jeszcze w tym roku. W takiej sytuacji, teoretycznie, wykonawca mógłby rozpocząć prace nawet w połowie lub pod koniec stycznia 2023 r. (po przekazaniu i zorganizowaniu placu i zaplecza budowy). Reszta byłaby uzależniona już od pogody.
Powyższa sytuacja zakłada jednak, że wszystko poszłoby „gładko”, zgodnie z planem i bez przeszkód. Jeśli natomiast pojawią się odwołania, sama procedura zawarcia umowy może zostać odwleczona nawet o 6-10 miesięcy – poinformował nas rzecznik ZDW w Katowicach. W takiej sytuacji możliwe byłoby również ogłoszenie nowego przetargu.
Organizacja ruchu podczas prac
Przypominamy organizację ruchu podczas rozbiórki i budowy wiaduktu:
Ruch samochodowy kierowany będzie ul. Klonową i ul. Częstochowską na terenie gminy Lubliniec oraz ul. Główną w Jawornicy (do ronda w Kochanowicach a następnie drogami krajowymi 46 i 11).
Jeśli chodzi o ruch pieszych, wykonawca zobowiązany będzie w godzinach od 6.00 do 22.00 zapewnić kursowanie zastępczej komunikacji zbiorowej busami.
Ruch rowerowy zostanie skierowany na najbliższy przejazd kolejowy w ciągu ul. Częstochowskiej i dalej ulicami: Częstochowską, Paderewskiego, Plebiscytową i Cmentarną.
Komentarze
Mamy firmy na miejscu dlaczego nie mogły zabrać się za to? Była by praca