Warsztaty z Lenką Bachovą. Mażoretki „Szafir” ćwiczyły pod okiem cenionej instruktorki

Warsztaty z Lenką Bachovą. Mażoretki „Szafir” ćwiczyły pod okiem cenionej instruktorki

29 listopada 2022, godz. 9:00
inf. pras. MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Mażoretki „Szafir” wzięły udział w warsztatach, które poprowadziła Lenka Bachova - ceniona instruktor i choreograf mażoretek w całej Europie.

Tylko w 2022 roku zespoły, które prowadziła Lenka Bachova, zdobyły cztery tytuły Mistrza Świata! Jest ona również międzynarodowym sędzią w mistrzostwach mażoretek, które co roku odbywają się w różnych krajach. Warsztaty z nią to prawdziwa szkoła dyscypliny, ale także wspaniała zabawa. Przekonały się o tym mażoretki „Szafir”, które 24 listopada na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublińcu pod czujnym okiem choreograf szlifowały swoje umiejętności. Dziewczyny pracowały nad postawą ciała, techniką oraz poznawały wiele ciekawych elementów choreograficznych.

- Lenka Bachovat to niezwykle utalentowana, skuteczna, ale i wymagająca instruktorka. Warsztaty były bardzo motywujące. Wszystkie uczestniczki są zachwycone. Frekwencja dopisała znakomicie. Dziękujemy za przeprowadzone szkolenie! Efekty warsztatów zobaczymy zapewne już przy kolejnych choreografiach – napisała instruktor, Małgorzata Prowda.

Mażoretki „Szafir” to grupa działająca przy Miejskim Domu Kultury Lubliniec, która bierze udział w licznych pokazach estradowych i konkursach. Prezentują układy taneczno-marszowe z batonami lub pomponami. Towarzyszą również Miejskiej Orkiestrze Dętej Lubliniec. Instruktorem i choreografem grupy jest Małgorzata Prowda, wielokrotna mistrzyni Polski i Europy w kategorii pompon. W tym roku jej podopieczne zdobyły srebrny medal podczas rywalizacji o II Europejski Puchar Mażoretek w Novigradzie (Chorwacja), a także I miejsce w V Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Orkiestr Golden Sardana w Hiszpanii. 

Mamy nadzieję, że cenne wskazówki Lenki Bachovy pozwolą naszym utalentowanym dziewczynom sięgnąć po kolejne zwycięstwa w nadchodzącym nowym roku.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu