Podsumowanie Świątecznej Zbiórki Żywności 2022. Zebrano ponad tonę produktów!

Podsumowanie Świątecznej Zbiórki Żywności 2022. Zebrano ponad tonę produktów!

1 grudnia 2022, godz. 10:39
inf. pras. MOPS Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W miniony weekend tj. 25-26 listopada 2022 r. na terenie Lublińca w pięciu największych sklepach odbyła się Bożonarodzeniowa Zbiórka Żywności, która jak co roku jest inicjatywą Federacji Banków Żywności.

Kolejny raz mieszkańcy Lublińca potwierdzili, że potrafią się dzielić. Dzięki ich ofiarności produkty spożywcze, które zakupili w ramach zbiórki, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu przekaże osobom najbardziej potrzebującym. Przez 2 dni do specjalnie ustawionych koszy udało się zebrać 1064,916 kg żywności!    

Od poniedziałku pracownicy MOPS rozpoczęli wydawanie przygotowanych paczek najuboższym mieszkańcom Lublińca. Jak co roku Ośrodek wesprze osoby starsze, niepełnosprawne, samotne matki. Paczkami obdarowane będą również rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji.

W akcję zaangażowało się 176 wolontariuszy, w tym 121 uczniów. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej dziękuje serdecznie: Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 2, Szkole Podstawowej nr 3, Szkole Podstawowej nr 4, Zespołowi Szkół im. Św. Edyty Stein, Zespołowi Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych, Zespołowi Szkół Zawodowych, Zespołowi Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza, Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno–Wychowawczemu, Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego oraz Środowiskowemu Domu Samopomocy  za pomoc i uczestnictwo w zbiórce. 

Podziękowania są kierowane również do pracowników sklepów za zrozumienie i przychylność w zorganizowaniu zbiórki. 

Nasze podziękowania kierujemy również do specjalnej grupy wolontariuszy, którzy pomagali nam przy technicznej obsłudze zbiórki, czyli zwożeniu produktów ze sklepu, ich rozładunku i liczeniu. Przekazujemy serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy i podzielili się zakupioną żywnością – dodaje MOPS Lubliniec.

Koordynatorami zbiórki byli:
Iwona Wochnik, Katarzyna Budziałowska, Agnieszka Hewig, Iwona Mańka, Joanna Stanecka i pozostali pracownicy MOPS w Lublińcu.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu