Nowy cel NINIWA Team jest już znany. Rowerzyści pojadą z Kokotka do Lizbony

Nowy cel NINIWA Team jest już znany. Rowerzyści pojadą z Kokotka do Lizbony

2 grudnia 2022, godz. 12:41
źródło: NINIWA/ zdj. arch. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Poznaliśmy cel wyprawy NINIWA Team w 2023 roku. Rowerzyści pojadą do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży. Nie będzie to pierwsza taka wyprawa.

W tym roku NINIWA Team ponownie zdobył Nordkapp – umownie uznawany za najdalej wysunięty na północ przylądek Europy. Planowane są już kolejne wyprawy i jak czytamy na stronie NINIWY, cel na 2023 rok nie mógł być inny. Rowerzyści pojadą do Lizbony na spotkanie z papieżem.

Nie będzie łatwo, bo wyprawa wyruszy już kolejnego dnia po zakończeniu Festiwalu Życia, do pokonania będzie około 3500 km w trzy tygodnie, a po drodze czekają Pireneje! – czytamy na stronie NINIWY.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w przyszłym roku w stolicy Portugalii – Lizbonie i będą trwały od 1 do 6 sierpnia. Oznacza to, że rowerzyści wyruszą z Kokotka na zachód Europy.

NINIWA Team odwiedziła już raz Światowe Dni Młodzieży. Było to podczas wyprawy w 2011 roku do Maroka. Jednym z przystanków był wtedy Madryt, gospodarz ŚDM.

Chcesz pojechać na wyprawę?

Dowiedz się więcej na spotkaniu organizacyjnym i przejedź eliminacje na wyprawach przygotowawczych. A później już tylko pakuj sakwy, smaruj łańcuch, wsiadaj na siodełko i kręć kilometry przez całą Europę na spotkanie z papieżem oraz setkami tysięcy młodych ludzi takich jak Ty! – informuje NINIWA.

Szczegóły >TUTAJ

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu