Jarmark Bożonarodzeniowy 2022. Do Lublińca przybył Święty Mikołaj [ZDJĘCIA]

Jarmark Bożonarodzeniowy 2022. Do Lublińca przybył Święty Mikołaj [ZDJĘCIA]

5 grudnia 2022, godz. 8:39
Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy już za nami. W niedzielę 4 grudnia od godz. 14.00 można było korzystać z atrakcji. Na lublinieckim rynku dostępne były stoiska z rękodziełem, ciepłą herbatą i przekąskami. Można było również wsłuchać się w koncert młodych artystów. Duże zainteresowanie wzbudziło także przybycie Świętego Mikołaja.

Podczas jarmarku można było nabyć ozdoby świąteczne. Swoje oryginalne wyroby proponowało wielu wystawców, którzy tego dnia przybyli na lubliniecki rynek. Ze stoisk można było korzystać do godz. 18.00. Nie zabrakło także warsztatów rękodzielniczych, a przybyłym na jarmark gościom czas umilały występy młodych artystów z MDK Lubliniec (pierwszy raz na jarmarku wystąpiły również dzieci z Ukrainy).

Następnie około godz. 16.30 przybył ten, na którego z pewnością wielu czekało – Święty Mikołaj. Powitał wszystkich gości jarmarku, obdarował dzieci słodyczami oraz zapraszał do wspólnego zdjęcia.

Po spotkaniu z Mikołajem ogłoszono wyniki 29. edycji Wojewódzkiego Konkursu na Świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową. Do Miejskiego Domu Kultury napłynęło niemal 400 kartek z całego województwa śląskiego. Wyniki konkursu są dostępne >TUTAJ<. Wystawę z nagrodzonych i wyróżnionych prac można oglądać na skwerze im. gen. Wł. Sikorskiego.

Zdjęcia z jarmarku w galerii poniżej.

Galeria: Jarmark Bożonarodzeniowy 2022

Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 w Lublińcu Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 w Lublińcu Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 w Lublińcu Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 w Lublińcu Jarmark Bożonarodzeniowy 2022 w Lublińcu
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu