Koncert „Cicha noc”

Koncert „Cicha noc”

5 grudnia 2022, godz. 10:40
źródło: MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W Lublińcu coraz bardziej czuć świąteczny klimat. Już 11 grudnia w Miejskim Domu Kultury odbędzie się koncert „Cicha noc”. W programie utwory Chopina, Brahmsa, Schuberta, Nowowiejskiego, Saint-Saensa i Humperdincka.

Muzyka związana z Bożym Narodzeniem to nie tylko kolędy. Kompozytorzy zainspirowani atmosferą świąt Bożego Narodzenia wykorzystywali motywy kolędowe do tworzenia utworów niezwiązanych bezpośrednio z Bożym Narodzeniem (np. „Scherzo h-moll” Chopina) lub inspirowali się bożonarodzeniowymi legendami („Jaś i Małgosia” Humperdincka). Program koncertu nie będzie ograniczał się do tego typu kompozycji, nie zabraknie polskich i niemieckich kolęd oraz piosenek bożonarodzeniowych – pisze MDK.

Ideą wydarzenia jest zaprezentowanie publiczności nie tylko światowego repertuaru świątecznego z naciskiem na utwory polskie i niemieckie, ale także przybliżenie Polakom tradycji niemieckiej, a Niemcom polskiej. Tytułowa „Cicha noc” i piękna historia związana z tą kolędą (wydarzenia z grudnia 1914 roku) będą motywem przewodnim koncertu.

W koncercie zagrają:

  • Jerzy Owczarz (PL) – fortepian,
  • Anna Kopytko (PL) – mezzosopran,
  • Marlene Walter (DE) – sopran.

Koncert odbywa się w ramach projektu „Rok Edyty Stein 2022”. Projekt realizowany jest przez Centrum Historii Zajezdnia i Dolnośląskie Salony Muzyczne we współpracy z Towarzystwem im. Edyty Stein i Hillersche Villa gGmbH w Zittau. Projekt dofinansowano ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Początek 11 grudnia o godz. 16.00. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu