Tragiczny wypadek między Boronowem a Olszyną

Tragiczny wypadek między Boronowem a Olszyną

6 grudnia 2022, godz. 8:47
Lubliniec.info, KP PSP Lubliniec/ zdj. dzięki KP PSP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

We wtorek 6 grudnia ok. godz. 6.00 na DW 905 miedzy miejscowością Boronów a Olszyna doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. W wyniku zdarzenia na miejscu śmierć poniosły 3 osoby. 

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu, po dojeździe na miejsce zdarzenia rozpoznano, że do wypadku doszło w wyniku wypięcia się przyczepy w samochodzie ciężarowym, która następnie uderzyła w jadący z naprzeciwka samochód osobowy. Jak informuje nas również oficer prasowy KP PSP w Lublińcu mł. bryg. Wojciech Kwapień, samochód ciężarowy jechał od strony Boronowa.

Droga jest całkowicie zablokowana. Na miejscu pracują służby, wyznaczono objazdy.

[Aktualizacja artykułu, godz. 10.00]

W raporcie Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego możemy przeczytać, że przyczepa samochodu ciężarowego z węglem uderzyła w samochód osobowy, który znalazł się pod przyczepą. Pojazdem osobowym podróżowały 3 osoby. Lekarz stwierdził ich zgon.

[Aktualizacja artykułu, godz. 14.30]

Kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy. Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku będą wyjaśniane w toczącym się śledztwie - podaje Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu