Finał zabawy „12 powodów, by pokochać Lubliniec”

Finał zabawy „12 powodów, by pokochać Lubliniec”

6 grudnia 2022, godz. 10:30
inf. pras. MDK Lubliniec/ zdj. D.Dmitriew, nadesłane: MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

12 miesięcy – 12 zadań związanych z różnymi miejscami w Lublińcu. Przyszedł czas na finał zabawy „12 powodów, by pokochać Lubliniec”. Zapraszamy 16 grudnia o godz. 17.00 do Miejskiego Domu Kultury.

Zabawa „12 powodów, by pokochać Lubliniec” przygotowana została przez Miejski Dom Kultury w związku z obchodami 750-lecia naszego miasta. Piętnastego dnia każdego miesiąca pojawiał się post na fanpage’u MDK prezentujący nową zagadkę, a wraz z nią zadanie. Krótki wierszyk ukrywał miejsce w Lublińcu, które następnie każdy z uczestników musiał odnaleźć. Ważnym elementem zabawy była fotografia dokumentująca pobyt w zagadkowym miejscu, którą trzeba było pokazać pracownikowi Galerii pod Glinianym Aniołem. Każdy z uczestników zaopatrzony został w planszę, na której, po wykonaniu zadania, przybijana była pieczątka. 

Celem zabawy „12 powodów, by pokochać Lubliniec” było zwrócenie uwagi na piękno naszego miasta, w którym istnieje wiele ciekawych  miejsc. Warto je poznawać i odkrywać na nowo. Zabawa poprowadziła uczestników od lodowiska na Bulwarze Grotowskiego, przez Kanał Grunwaldzki, „Orlik", Lipską Górę, Droniowiczki, Rynek Miejski, Bulwar Europejski, Miejski Dom Kultury, Jednostkę Wojskową Komandosów, Zamek Lubliniecki oraz Centrum Przesiadkowe Park&Ride. 

Kolejny, grudniowy powód i zadanie poznamy wyjątkowo 8 grudnia. Będzie to ostatni moment dla wszystkich uczestników, by skomplementować naklejki i przygotować się do finału zabawy, który odbędzie się 16 grudnia o godz. 17.00 w Miejskim Domu Kultury. Uczestnicy, którzy wytrwali do końca zabawy, otrzymają nagrody oraz pamiątkowe dyplomy. Będzie to również czas warsztatów, na które przede wszystkim zaproszeni są finaliści „12 powodów, by pokochać Lubliniec”, ale również wszyscy, którzy kochają świąteczne, twórcze wyzwania. Wszystkich obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 34/351 06 88, od godz. 15.00.

nadesłane: MDK Lubliniec

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu