Działania „Bezpieczny pieszy” na drogach powiatu lublinieckiego

Działania „Bezpieczny pieszy” na drogach powiatu lublinieckiego

8 grudnia 2022, godz. 8:40
Lubliniec.info, KPP Lubliniec/ zdj. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

W dniu 8 grudnia funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu będą prowadzić działania „Bezpieczny pieszy”. Na drogach powiatu lublinieckiego policyjna akcja rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do godziny 19:00. Mundurowi będą zwracać uwagę przede wszystkim na pieszych popełniających wykroczenia, ale również sprawdzą, czy kierujący stosują się do obowiązujących przepisów w rejonach przejść dla pieszych.

Jak informuje KPP w Lublińcu, głównym celem działań ma być zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, zmniejszenie zdarzeń z ich udziałem oraz podniesienie ich świadomości w zakresie zagrożeń na drodze. Uwaga policjantów zwrócona będzie szczególnie na miejsca, w których w ostatnim czasie dochodziło do groźnych zdarzeń z udziałem pieszych. Wyróżnione przez mundurowych będą także miejsca wskazane przez użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Obserwowane będą skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne na terenie powiatu lublinieckiego. 

Komentarze

K
Kierowca 8 grudnia 2022, godz. 9:00
Zgłoś
Odblaski dla pieszych

Najgorzej jest około 16:00 jak jest już ciemno, a miasto oszczędza na oświetleniu i nie włącza latarni, a piesi ubrani na czarno wchodzą pod jadące samochody. To, że teoretycznie mają pierwszeństwo, niech pamiętaj również, że są mało widoczni..... ODBLASKI DLA PIESZYCH !!!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu