Teatrzyk kukiełkowy o Ignacym Łukasiewiczu w Lubitece
W ramach realizacji projektu „Jak Ignacy Łukasiewicz zastał Polskę w ciemności potrzasku, a zostawił w nafty blasku” Lubiteka zaprosiła w listopadzie przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Językowego Wyspa Szkrabów, uczniów klas II i III z lublinieckich szkół podstawowych oraz dzieci klasy II ze Szkoły Podstawowej w Strzebiniu. Uczestniczyli oni w przedstawieniu kukiełkowym „Tajemnica starej naftowej lampy”.
Gości powitała Dyrektor biblioteki Joanna Brzezina i autorka scenariusza przedstawienia Maria Dziuk. Najmłodszym widzom przybliżono postać Ignacego Łukasiewicza – światowej sławy wynalazcy, społecznika i filantropa, który może stanowić dla uczniów wartościowy wzór do naśladowania.
nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Z dużym zainteresowaniem śledzili przygodę wnuczka Ignasia, który przyjeżdża do dziadków mieszkających w Gorlicach. Dziadek zabiera go na wycieczkę po mieście i miejscach związanych z Ignacem Łukasiewiczem pionierem przemysłu naftowego i wynalazcy lampy naftowej – relacjonuje Lubiteka.
Opowieść zainscenizowana została przez pracowników Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublińcu, do której kukiełki wykonała Olga Hadrian, muzykę stworzyła Stefania Biela, a wokal wykonała Hanna Kryś.
Barwne kukiełki, oryginalne obrazy stanowiące tło kolorowych wydarzeń sprawiły, że dzieci przez chwilę poczuły się, jak w prawdziwym teatrze i dowiedziały się, że dziś nie byłoby najważniejszego przemysłu światowego, gdyby nie geniusz Ignacy Łukasiewicza – dodaje Lubiteka.
nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
"Sfinansowano ze środków Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza w ramach programu Rozgrzewamy Polskie Serca".
Komentarze
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!