Opady śniegu w powiecie lublinieckim. Gdzie interweniowali dotychczas strażacy?

Opady śniegu w powiecie lublinieckim. Gdzie dotychczas interweniowali strażacy?

12 grudnia 2022, godz. 8:51
Lubliniec.info, KP PSP Lubliniec, KPP Lubliniec/ zdj. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Niż Brygida przyniósł do Polski intensywne opady śniegu. Wiele osób ucieszył ten fakt, jednak chociażby dla kierowców sytuacja nie jest już tak radosna. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej informuje o dotychczasowych interwencjach związanych z sytuacją pogodową.

W naszym regionie biały puch pada właściwie bez przerwy od niedzielnego (11.12) poranka. Do tego należy uwzględnić również niskie temperatury. Jak wskazują prognozy IMGW, w środę (14.12) nawet -10oC.

Jak wygląda sytuacja na drogach? Można opisać ją dwoma słowami: biało i ślisko. Oficer prasowy KP PSP w Lublińcu mł. bryg. Wojciech Kwapień informuje nas o dotychczasowych interwencjach strażaków:

Na chwilę obecną wczoraj dwa zdarzenia gdzie samochody zjechały do przydrożnego rowu (Herby i Koszęcin). Dzisiaj rano jeden samochód wpadł do rowu w Glinicy a w chwili obecnej kolizja dwóch samochodów osobowych na autostradzie w kierunku Łodzi (453 km), oraz kolizja dwóch samochodów na DK 46 w Herbach.

Zachowajmy szczególną ostrożność podczas podróży i zadbajmy o odśnieżenie pojazdu, aby śnieg nie ograniczał naszej widoczności i nie stanowił zagrożenia dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Kawałki zamarzniętego błota pośniegowego, lodu lub czapy śniegu stanowią ogromne niebezpieczeństwo dla pieszych, jak i zmotoryzowanych użytkowników dróg – informuje Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu