Gmina Woźniki: Spotkanie informacyjne w sprawie obwodnicy Koziegłów

Gmina Woźniki: Spotkanie informacyjne w sprawie obwodnicy Koziegłów

13 grudnia 2022, godz. 8:56
Lubliniec.info, Gmina Woźniki/ zdj. ilustr.
Udostępnij: Kopiuj link

Jak czytamy na stronie Gminy Woźniki, w dniach 19 i 21 grudnia odbędą się spotkania informacyjne z mieszkańcami w sprawie 7-kilometrowej obwodnicy Koziegłów, która ma rozpoczynać się na rondzie w Woźnikach. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach proponuje dwa warianty przebiegu obwodnicy na terenie miasta.

7,3-kilometrowa obwodnica ma rozpoczynać się na rondzie w pobliskich Woźnikach, które mają już swoją obwodnicę, a zakończy w rejonie miejscowości Koziegłówki. Powstanie droga o przekroju jednojezdniowym, z pasami ruchu o szerokości 3,5 m, z poboczami szerokości co najmniej 1,25 m. Zaprojektowano sześć skrzyżowań oraz węzeł drogowy na drodze krajowej nr 91, czyli "gierkówce". Powstaną też trzy wiadukty nad istniejącymi drogami i rzeczkami – informuje Gmina Woźniki.

Zakłada się, że obwodnica odciąży miasteczko od wzmożonego ruchu tranzytowego na drodze wojewódzkiej nr 789. Jednocześnie ma być jednym z podstawowych korytarzy dojazdowych do tzw. Gierkówki (drogi krajowej nr 91) oraz niedalekiej autostrady A1.

Obwodnica ma rozpoczynać się na rondzie w Woźnikach na ul. Koziegłowskiej. Poniżej zamieszczamy jej planowany przebieg (źródło: wozniki.pl):

Spotkania informacyjne dla mieszkańców gminy Woźniki odbędą się 19 grudnia o godz. 13.00 i 21 grudnia o godz. 16.00. Z mieszkańcami spotkają się m.in. przedstawiciele Urzędu Miejskiego oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Komentarze

M
Mm88 14 grudnia 2022, godz. 9:08
Zgłoś
Odszk

No ciekawe co z odszkodowaniami....

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu