Lublinieccy policjanci sprawdzają pustostany

Lublinieccy policjanci sprawdzają pustostany

14 grudnia 2022, godz. 12:19
źródło: KPP Lubliniec/ zdj. KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Okres zimowy, a wraz z nim niskie temperatury to bardzo trudny czas dla osób nie mających dachu nad głową. Policjanci regularnie sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni – informuje Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu.

„Lublinieccy policjanci patrolując rejon naszego powiatu, szczególną uwagę skupiają na miejscach, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, które nie mając schronienia wybierają często opuszczone lub przeznaczone do rozbiórki obiekty. W ramach codziennej służby [policjanci] sprawdzają pustostany, ogródki działowe, klatki schodowe i inne miejsca, w których osoby bez dachu nad głową mogą znaleźć schronienie. Niejednokrotnie w takich miejscach istnieje ryzyko zagrożenia życia z powodu wychłodzenia. W trakcie wykonywania codziennych służb mundurowi sprawdzają także, czy osoby starsze i samotne nie potrzebują pomocy. Dotyczy to również osób nietrzeźwych, które ze względu na swój stan, nie kontrolują swojego zachowania i narażają się na nadmierne wychłodzenie organizmu” – informuje KPP Lubliniec.

Przypominamy także o działającej specjalnej, całodobowej infolinii obejmującej teren całego województwa śląskiego. Pod numerem telefonu 987 można uzyskać informację o możliwości pomocy dla osób bezdomnych. Informacje na temat pomocy bezdomnym można także znaleźć na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Informację o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym celu należy wybrać kategorię zgłoszenia o nazwie „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”  (strona nie służy do zgłaszania pilnej potrzeby interwencji Policji). 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu