Spotkanie przy wspólnym stole. Odbyły się ostatnie w tym roku warsztaty „Kreatywni 60+”

Spotkanie przy wspólnym stole. Odbyły się ostatnie w tym roku warsztaty „Kreatywni 60+”

19 grudnia 2022, godz. 12:12
inf. pras. MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

13 grudnia w Galerii pod Glinianym Aniołem odbyło się spotkanie z uczestniczkami warsztatów „Kreatywni 60+”.

Miejski Dom Kultury w Lublińcu bardzo ceni sobie współpracę z seniorami. Są oni aktywnymi odbiorcami różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych, takich jak koncerty, spektakle czy wernisaże. Istnieje także liczna grupa seniorek biorących udział w warsztatach „Kreatywni 60+”. Wielokrotnie mogliśmy podziwiać ich prace, które za każdym razem są naprawdę wyjątkowe. 

Ostatnie warsztaty „Kreatywni 60+” w tym roku kalendarzowym odbyły się 13 grudnia. Dla uczestniczek przygotowano niespodziankę. W Galerii pod Glinianym Aniołem czekał na nie pięknie udekorowany stół z pysznymi słodkościami. Seniorki powitała Agata Woźniak-Rybka, dyrektor MDK i złożyła im świąteczne życzenia. Podziękowała również za pasję i zaangażowanie z jaką uczestniczą w warsztatach oraz zachęciła do dalszej twórczej pracy w przyszłym roku.

- Dziękuję za ten rok i zapraszam na kolejny. Mam nadzieję, że nadal będziemy mogli podziwiać takie wspaniałe dzieła. Przyszły rok będzie dla nas wyjątkowy. Obchodzimy bowiem jubileusz 60-lecia istnienia Miejskiego Domu Kultury. Mamy już wiele pomysłów, jak go będziemy świętować. Liczę także na Was! – powiedziała.

zdj. nadesłane: MDK Lubliniec

Uczestniczki warsztatów „Kreatywni 60+” otrzymały również drobny upominek. Były to bombki wykonane przez dzieci biorące udział w sekcji artystycznej MDK „Rękodzieło kreatywne” prowadzonej przez Dorotę Kucharczyk. Miły prezent wywołał uśmiech na twarzach obdarowanych pań.

Wspólny czas przy stole był okazją do rozmów, dzielenia się przepisami świątecznymi oraz wykonania pamiątkowych fotografii. Następnie seniorki udały się na warsztaty, na których pod okiem instruktorki Anny Grucy wykonały piękne anioły z makramy.

zdj. nadesłane: MDK Lubliniec

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu