Pogoda na święta: zimowa aura w odwrocie

Pogoda na święta: zimowa aura w odwrocie

21 grudnia 2022, godz. 9:54
Lubliniec.info, IMGW/ zdj. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Jak można zobaczyć i usłyszeć w wielu prognozach pogody, raczej nie powinniśmy spodziewać się opadów śniegu w święta. W nadchodzący weekend 24-25 grudnia w Lublińcu przewiduje się temperatury w przedziale ok. 5-9 oC. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega również przed roztopami. 

W sobotę 24 grudnia, czyli w Wigilię, temperatura w ciągu dnia może wynieść nawet do ok. 8-9 oC – przewiduje IMGW w przybliżonej prognozie dla Lublińca. W pierwszy dzień świąt (25 grudnia) może być minimalnie chłodniej, ale wciąż na „plusie”, temperatury ok. 5-7 oC. Poniedziałek 26 grudnia zapowiada się podobnie. 

Przez cały okres 24-26 grudnia można spodziewać się również przelotnych opadów, ale nie śniegu, tylko deszczu. IMGW w swojej prognozie zagrożeń meteorologicznych ostrzega m.in. przed roztopami, także w powiecie lublinieckim. Oznacza to, że okres świąteczny zapowiada się mokro.

Opracowano na podstawie przybliżonej prognozy pogody IMGW dla Lublińca.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu