Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Orszak Trzech Króli ponownie przejdzie ulicami Lublińca

Orszak Trzech Króli ponownie przejdzie ulicami Lublińca

27 grudnia 2022, godz. 11:07
Lubliniec.info/ zdj. Orszak Trzech Króli, 6 stycznia 2020 r.
Udostępnij: Kopiuj link

Orszak Trzech Króli powraca do Lublińca. Po dłuższej przerwie korowód ponownie przejdzie ulicami miasta. Organizatorzy już teraz zapraszają do udziału. 

W piątek 6 stycznia 2023 r. o godz. 12:30 trzy orszakowe grupy wyruszą z wyznaczonych miejsc, by następnie stopniowo łączyć się w wielki korowód. Każdą z grup zachęca się do ubioru w przypisanym jej kolorze: zielonym, niebieskim lub czerwonym. Plan oraz trasa orszaku została przedstawiona na plakacie.

źródło: Powiat Lubliniecki/ Facebook

Wszystkie orszaki połączą się o godz. 13:30 na rynku i udadzą do kościoła pw. św. Stanisława Kostki. Tam odbędzie się pokłon Trzech Króli i krótki koncert kolęd.

Warto przypomnieć, że ostatnim razem, w styczniu 2022 r., w Lublińcu odbył się Orszak Trzech Króli, jednak bez kolorowego korowodu. Wtedy Trzej Królowie przybyli do kościoła pw. św. Stanisława Kostki, a młodzi artyści przygotowali koncert kolęd.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu