Przy siedzibie Nadleśnictwa Lubliniec powstanie stacja ładowania pojazdów elektrycznych

Przy siedzibie Nadleśnictwa Lubliniec powstanie stacja ładowania pojazdów elektrycznych

5 stycznia 2023, godz. 13:06
Lubliniec.info, Nadleśnictwo Lubliniec / zdj. ilustr.
Udostępnij: Kopiuj link

Nadleśnictwo Lubliniec uczestniczy w projekcie „Las Energii”, którego głównym celem jest przeciwdziałanie zmianom klimatu poprzez redukcję emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Jednym z jego założeń jest budowa stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

Dwustanowiskowa stacja ładowania pojazdów elektrycznych typu DC ma stanąć przy siedzibie Nadleśnictwa Lubliniec na ul. Myśliwskiej 1. Będzie ona przeznaczona na potrzeby własne jednostki oraz dostępna publicznie. Jak informuje nas również Nadleśnictwo, wstępnie termin zakończenia inwestycji planowany jest do końca bieżącego roku.

Nadleśnictwo Lubliniec informuje również, że w ramach realizacji założeń projektu „Las Energii”:

  • od 01.04.2021 roku uczestniczy w projekcie zintegrowanego zakupu energii elektrycznej – ZZEE,
  • od 01.01.2023 roku uczestniczy w projekcie zintegrowanego zakupu paliw gazowych - ZZPG – co wpływa na zwiększenie efektywności energetycznej LP poprzez stosowanie innowacyjnych metod zarządzania energią, w tym zakupów nośników energii – wspólnych dla kilkuset jednostek LP.

Ponadto obecnie trwają konsultacje w zakresie dzierżawy wytypowanych przez Nadleśnictwo Lubliniec gruntów zarządzanych przez Lasy Państwowe w celu budowy i eksploatacji OZE.  

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu