Występ dzieci w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu

Zagraj z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

10 stycznia 2023, godz. 11:11
inf. pras. MDK Lubliniec/ zdj. D. Dmitriew, nadesłane: MDK
Udostępnij: Kopiuj link

29 stycznia, już po raz 31. w Polsce i na świecie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Również w Lublińcu na ulice miasta wyjdą wolontariusze z charakterystycznymi puszkami, a w Miejskim Domu Kultury odbędą się licytacje i koncerty.

31. Finał WOŚP odbędzie się pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”.

„Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia - optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń - umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami. „ – czytamy na stronie głównej WOŚP.

W Lublińcu główne wydarzenia WOŚP skupione są jak co roku wokół Miejskiego Domu Kultury. Tutaj będzie działał sztab, będą odbywać się koncerty i licytacje. Oprócz gadżetów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie można wylicytować inne atrakcyjne przedmioty czy usługi! Dodatkowo już niebawem uruchomione zostaną licytacje prowadzone na Allegro, które będzie można znaleźć wpisująć w wyszukiwarce Allegro „WOŚP Lubliniec” – o tym co będzie przedmiotem licytacji lubliniecki sztab poinformuje niebawem. Wszystkie zebrane w czasie licytacji pieniądze zasilą konto WOŚP.

Chcesz grać razem z nami i WOŚP w czasie 31. Finału WOŚP? Dorzuć się do naszej sztabowej eSkarbonki już dzisiaj! eSkarbonka to wirtualna puszka, na którą wpłat można dokonywać już teraz, bez wychodzenia z domu – zachęca Karolina Groblińska-Kandora, szefowa lublinieckiego sztabu od 15 lat. Link do eSkarbonki https://eskarbonka.wosp.org.pl/19v49f. 

Od godziny 15:00 na scenie pojawiać się będą artyści. Zobaczymy  wspólny program sekcji wokalnych i tanecznych, działających w MDK – „Uliczki, kamieniczki, zakamarki” oraz „„Jazzośpiewki”. Pojawią się również sekcje break dance i street dance, formacje taneczne, Mażoretki oraz dzieci z Ukrainy uczestniczące w zajęciach wokalnych MDK. Artystyczne występy będą przeplatane licytacjami. 

W chwili obecnej sztab poszukuje chętnych, którzy przekażą swoje wypieki oraz przetwory na kiermasz zaplanowany na dzień finału w Galerii pod Glinianym Aniołem. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 34 351 06 87 w godz. 8:00-15:00. 

Wyraź swoje serce na słodko – upiecz ciasto na lubliniecki kiermasz dla WOŚP. Śledźcie fanpage Miejskiego Domu Kultury oraz Sztabu WOŚP Lubliniec, a 29 stycznia zagrajcie z najpiękniejszą orkiestrą na świecie! Do zobaczenia w Miejskim Domu Kultury o godz. 16:00! - zachęca Miejski Dom Kultury w Lublińcu.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu