policja lubliniec

Podsumowanie działań „Bezpieczny pieszy” na drogach powiatu lublinieckiego

12 stycznia 2023, godz. 12:36
Lubliniec.info, źródło: KPP Lubliniec / zdj. arch Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

W dniu 11 stycznia policjanci przeprowadzili na drogach powiatu lublinieckiego działania kontrolno-prewencyjne „Bezpieczny Pieszy”. Mundurowi obserwowali rejony przejść dla pieszych, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego. 

Głównym celem przedsięwzięcia była poprawa bezpieczeństwa pieszych poprzez ograniczenie liczby zdarzeń z ich udziałem, a także kształtowanie świadomości kierujących i pieszych w obszarze występujących zagrożeń - czytamy na stronie KPP w Lublińcu. Zwracano uwagę zarówno na pieszych, jak i na kierujących pojazdami. 

Działania prowadzono od godz. 10:00 do 18:00. Wzięli w nich udział policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, Komisariatu Policji w Woźnikach oraz Posterunku Policji w Koszęcinie.

Jak informuje KPP w Lublińcu, ujawniono łącznie 36 wykroczeń, z czego 26 z nich zostało popełnionych przez kierujących pojazdami. Policjanci w trakcie całej akcji ujawnili 19 osób, które w rejonach przejść dla pieszych prowadziło swoje samochody zbyt szybko. Rezultat to 19 mandatów karnych, 16 zastosowanych środków w postaci pouczenia i jeden wniosek o ukaranie do Sądu. Przewinieniem jakie najczęściej popełniali piesi, to przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów, a szczególnie do ograniczeń prędkości. Zawsze kiedy zbliżamy się do przejścia dla pieszych kierując pojazdem, zachowajmy szczególną ostrożność. Obserwujmy okolice przejść dla pieszych zwłaszcza wtedy, kiedy w ich pobliżu znajdują się dzieci. Noga z gazu.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu