Ranking perspektywy 2023. Jak wypadły szkoły z Lublińca?

Ranking liceów i techników 2023. Jak wypadły szkoły z Lublińca?

13 stycznia 2023, godz. 9:35
Lubliniec.info, źródło: Perspektywy.pl / zdj. ilustr.
Udostępnij: Kopiuj link

Poznaliśmy najlepsze licea i technika według Rankingu Perspektywy 2023. Szkoły z Lublińca zajęły w nim wysokie miejsca.

Była to już 25. edycja Rankingu, którego celem jest wyróżnienie najlepszych techników i liceów. Przeanalizowano wyniki 1360 liceów ogólnokształcących (spośród 2200) i 1185 techników (spośród 1745), które spełniły kryterium wejścia do Rankingu. Na ich podstawie stworzono listę 1000 najlepszych liceów i 500 najlepszych techników.

Skupiamy się jednak głównie na szkołach z naszego regionu, które zajęły wysokie pozycje. W rankingu liceów, II Liceum Ogólnokształcące funkcjonujące przy Zespole Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych zajęło 406. miejsce (w poprzedniej edycji 544) zdobywając tym samym tytuł „Srebrnej szkoły”. I LO im. Adama Mickiewicza uplasowało się natomiast na 548. miejscu (w poprzedniej edycji 507) i przyznano mu tytuł „Brązowej szkoły”. Na miejscu 791. znalazło się także Liceum Ogólnokształcące w Psarach (w poprzedniej edycji 718), które również zdobyło tytuł „Brązowej szkoły”. Warto zaznaczyć, że w województwie śląskim licea z pow. lublinieckiego zajęły: 39. (II LO), 54. (I LO im. A. Mickiewicza) oraz 82. (LO w Psarach) miejsce na 140 sklasyfikowanych szkół.

Z pewnością należy zwrócić także uwagę na wyniki techników. Technikum nr 2 z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych zdobyło tytuł „Złotej szkoły” zajmując 39. miejsce w Polsce (w poprzedniej edycji 47) i 5. miejsce w województwie śląskim (na 138 szkół).

Powyższe informacje opracowano na podstawie Rankingu Perspektywy 2023. Pełen ranking można znaleźć na stronie Perspektywy.pl. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu