Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Przyznano nagrody Burmistrza w dziedzinie kultury oraz  wybrano Ambasadora Miasta Lublińca

Przyznano nagrody Burmistrza w dziedzinie kultury oraz tytuł Ambasadora Miasta Lublińca

16 stycznia 2023, godz. 10:31
Lubliniec.info, źródło zdj. i inf.: Urząd Miejski w Lublińcu
Udostępnij: Kopiuj link

Podczas Koncertu Noworocznego, który odbył się w sobotę 14 stycznia w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu, przyznano nagrody Burmistrza w dziedzinie kultury oraz tytuł Ambasadora Miasta Lublińca.

Nagrody w dziedzinie kultury zostały przyznane za szczególne osiągnięcia i dokonania w roku 2022. Nagrodzeni zostali (źródło: Urząd Miejski w Lublińcu):

Julia Sekulska – niezwykle utalentowana skrzypaczka i wokalistka, uczennica klasy IV Zespołu Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie, zdobywczyni m.in.: I nagrody w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym – II International Gloria Artist Competition, Wiedeń, 25.02.2022 r., II nagrody w IX Międzynarodowych Spotkaniach Młodych Skrzypków im. prof. Mirosława Ławrynowicza, Płock, 28.02-2.03.2022  oraz wyróżnienia w XVI Ogólnopolskim Forum Młodych Instrumentalistów im. Karola i Antoniego Szafranków, Rybnik, 6-9.10.2022 r.
 
Mażoretki Szafir I, sekcja MDK prowadzona przez Małgorzatę Prowdę – nasze mażoretki w 2022 zdobyły m.in. I miejsce w dwóch kategoriach w V Online Majorette International Grand Prix 2022, II miejsce w II European Majorettes Cup oraz I miejsce i Grand Prix za całokształt w V Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Orkiestr Golden Sardana w Lloret de Mar i Barcelonie.

Miejska Orkiestra Dęta Lubliniec pod batutą Bartłomieja Pięty – można śmiało rzec:  artystyczna wizytówka naszego miasta, która zdobyła m.in. I miejsce w 5 kategoriach oraz Nagrodę Grand Prix za całokształt w V Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Orkiestr Golden Sardana w Hiszpanii. Nasza orkiestra oraz mażoretki wystąpili również w programie „Dzień dobry TVN”, promując Lubliniec i działalność naszego Miejskiego Domu Kultury.

Marzena Zając – wieloletni instruktor sekcji artystycznych Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu, koordynatorka wystawy „Święto młodej sztuki” uczestników pracowni malarstwa emocjonalnego oraz pracowni plastycznej prowadzonej w MDK. Jej oddanie swoim podopiecznym, talent i niezwykłe doświadczenie owocują wieloma nagrodami, które zdobywają uczestnicy prowadzonych przez nią zajęć w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach plastycznych, m.in. w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moja Kartka Walentynka” zorganizowanym przez Dom Kultury Zameczek w Kielcach czy w XXVI Ogólnopolskim Konkursie im. Ireny Kwinto „Życie bajką jest”, zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Lidzbarku Warmińskim.  

Karolina Groblińska-Kandora – doświadczony kierownik Działu Organizacji Imprez Miejskiego Domu Kultury, zajmujący się od 15 lat organizacją imprez w praktyce, w tym imprez masowych, koncertów, festiwali, konkursów i warsztatów. Autorka  i koordynatorka wielu projektów oraz działań animacyjnych. W 2022 roku Pani Karolina koordynowała wszystkie imprezy jubileuszowe z okazji 750-lecia Lublińca, organizowane przez Miejski Dom Kultury oraz projekty z programów dotacyjnych.

Podczas Koncertu Noworocznego Burmistrz Edward Maniura wręczył również tytuł Ambasadora Miasta Lublińca. Otrzymuje go osoba lub grupa, która w szczególny sposób promowała w poprzednim roku Lubliniec w kraju i za granicą. W tym roku honorowy tytuł Ambasadora Lublińca otrzymał (źródło: Urząd Miejski w Lublińcu):

Krzysztof Gembała – doskonale znany lublińczanom nauczyciel i kompozytor muzyki oraz animator życia kulturalnego w naszym mieście. Krzysztof jest autorem tekstu i muzyki do Hymnu Miasta Lublińca, a także piosenki „Moje miasto”, powstałych z okazji jubileuszu 750-lecia Miasta Lublińca oraz wielu innych wyjątkowych utworów muzyczno-wokalnych dedykowanych Lublińcowi i jego historii.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu