Spektakularny jak ,,Titanic’’, czyli fenomenalny Koncert Noworoczny

Spektakularny jak „Titanic”, czyli fenomenalny Koncert Noworoczny

18 stycznia 2023, godz. 8:03
Lubliniec.info, inf. pras. MDK Lubliniec/ zdj. D.Dmitriew, nadesłane: MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Koncert Noworoczny w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej Lubliniec to tradycja, bez której wielu nie wyobraża sobie rozpoczęcia nowego roku. W sobotnie popołudnie 14 stycznia zgromadzeni na sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu mogli usłyszeć utwory z repertuaru Celine Dion w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej Lubliniec. Na specjalne zaproszenie orkiestry zaśpiewała z nimi wyjątkowa artystka Dorota ,,Osina’’ Osińska. Owacjom i brawom nie było końca.

Celine Dion jest niekwestionowaną gwiazdą muzyki współczesnej. Ikona mody, wokalna potęga, kochana przez miliony fanów na całym świecie. 14 stycznia Miejska Orkiestra Dęta Lubliniec pod batutą Bartłomieja Pięty rewelacyjnie wykonała utwory piosenkarki. Razem z Dorotą ,,Osiną’’ Osińską zaczarowali publiczność obecną na sali. Artystka obdarzona pięknym, silnym głosem, który  jednocześnie pełen jest wrażliwości, wywołała w obecnych tak wiele emocji i skradła serca nie tylko swoją skromnością, ale przede wszystkim ogromnym talentem. Lista jej sukcesów jest bardzo długa. Dodatkowo Miejska Orkiestra Dęta Lubliniec oczarowała jak zwykle wszystkich swoimi umiejętnościami.

Zgromadzeni na sali obejrzeli filmik ukazujący wydarzenia związane z głównymi obchodami jubileuszu 750-lecia. Koncert Noworoczny prowadziła instruktor MDK Lubliniec Katarzyna Suchara. Przywitała zgromadzonych gości pięknymi życzeniami inspirowanymi wierszem Jonasza Kofty ,,Trzeba marzyć’’.  Burmistrz Miasta Lubliniec Edward Maniura powitał gości i złożył noworoczne życzenia. Przedstawił także inwestycje zrealizowane w roku 2022 oraz jakie są planowane na najbliższe lata. Zaprezentował także jak Lubliniec wypada w ogólnokrajowych rankingach, dotyczących inwestycji, pozyskiwania funduszy oraz ogólnego rozwoju w gminach miejskich.

Koncert rozpoczął się energicznym utworem ,,I alive’’. Można było odnieść wrażenie, że Osina razem z Miejską Orkiestrą Dętą Lubliniec znają się już lata i nie jest to ich pierwszy koncert. Piosenka ,,The power of love’’ była prawdziwą petardą! Dorota Osińska całkowicie porwała nią publiczność, wywołując zachwyt i wzruszenie obecnych. Utwór ,,Fever’’ pokazał natomiast, że orkiestra umie odnaleźć się w każdym repertuarze. Razem z Dorotą zagrali również bliski jej sercu kawałek ,,Calling you’’. Zebrani czekali także na najbardziej znany utwór Celine Dion ,,My heart will go one’’ pochodzący z nagrodzonego Oscarami ,,Titanica’’. Na koniec usłyszeliśmy piosenkę Osiny ,,Universal’’, która była pięknym akcentem i ukłonem dla artystki. 

,,Osino! Poruszyłaś nasze serca swoimi wykonaniami. Podczas koncertu dało się wyczuć niezwykłą nić muzycznego porozumienia pomiędzy Tobą, dyrygentem Bartłomiejem Piętą i naszą orkiestrą. To było coś magicznego. Takich chwil się nie zapomina, takie chwile dają nam ogrom radości i wzruszeń, ale też motywację do dalszej pracy. Bardzo Wam wszystkim jeszcze raz dziękuję’’ powiedziała dyrektor MDK Lubliniec Agata Woźniak – Rybka.  

Zgromadzeni nie chcieli rozstawiać się z artystami. Bisom nie było końca. Dziękujemy i mamy nadzieję zobaczyć się znowu – pisze Miejski Dom Kultury w Lublińcu.

Galeria: Koncert Noworoczny 2023 w Miejskim Domu Kultury

Koncert Noworoczny w Miejskim Domu Kultury/ zdj. D. Dmitriew, nadesłane: MDK Koncert Noworoczny w Miejskim Domu Kultury/ zdj. D. Dmitriew, nadesłane: MDK Koncert Noworoczny w Miejskim Domu Kultury/ zdj. D. Dmitriew, nadesłane: MDK Koncert Noworoczny w Miejskim Domu Kultury/ zdj. D. Dmitriew, nadesłane: MDK Koncert Noworoczny w Miejskim Domu Kultury/ zdj. D. Dmitriew, nadesłane: MDK
Zobacz całą galerię

Komentarze

A
Antyi 29 września 2023, godz. 22:40
Zgłoś
Czy aby.....

Wyła na cały Lubliniec....

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu