Charytatywne dzierganie w MDK Lubliniec dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Charytatywne dzierganie w MDK Lubliniec dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

18 stycznia 2023, godz. 8:28
Lubliniec.info, inf. pras. MDK Lubliniec/ zdj. MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Najlepsze chwile spędza się w dobrym towarzystwie. 12 stycznia w godzinach popołudniowych uczestnicy warsztatów ,,Dzierganie na zawołanie’’ – Grupa Szydełkomaniacy, spotkali się, aby charytatywnie wykonać poduszki na licytację WOŚP. Spotkanie odbyło się w Galerii pod Glinianym Aniołem w MDK Lubliniec przy aromatycznej kawie i słodkościach. 

Spotkania uczestników warsztatów odbywają się zawsze w swobodnej i przyjaznej atmosferze. Mimo, że rozpiętość wiekowa pomiędzy członkami grupy jest spora, to wszyscy świetnie czują się we wzajemnym towarzystwie. Nadrzędną kwestią jest chęć dzielenia się z innymi swoimi pomysłami, zainspirowania siebie nawzajem, przekazania informacji o tym, jak dziergać oraz według jakich schematów. Uczestnictwo w zajęciach daje możliwość integracji z ludźmi o wspólnej pasji. Dzięki temu, że pojawiają się na nich osoby w różnym wieku, łączą się doświadczenia z innych pokoleń. 

Pod okiem instruktorek Sabiny Gajdy i Anny Wysłuchy, w ubiegłym roku, z okazji 750-lecia miasta Lublińca, wydziergano podczas warsztatów napis upamiętniający to wydarzenie. Z potrzeby serca i z wielkimi chęciami, napis "750" otrzymał "drugie życie". Uczestnicy spotkali się, aby zmienić pamiątkowe dzieło w przedmiot codziennego użytku, jakim jest poduszka. Dlaczego? Otóż charytatywnie postanowili przygotować coś od siebie i oddać na licytację WOŚP. Dzięki temu środki zostaną przekazane na tegoroczną misję WOŚPu – na walkę z sepsą. 

Nowe rękodzieło było wyjątkowe, ponieważ połączyło w sobie idee świętowania tak wzniosłego jubileuszu, jakim było 750-lecie miasta Lubliniec, ze zwykłą potrzebą empatii wobec drugiego człowieka. Miejski Dom Kultury zachęca wszystkich do obejrzenia relacji o tym, jak przebiegał proces powstawania nowego dzieła. Zdjęcia zamieszczamy w galerii.

Galeria: W Miejskim Domu Kultury w Lublińcu wydziergano poduszki dla WOŚP

zdj. nadesłane: Miejski Dom Kultury w Lublińcu zdj. nadesłane: Miejski Dom Kultury w Lublińcu zdj. nadesłane: Miejski Dom Kultury w Lublińcu zdj. nadesłane: Miejski Dom Kultury w Lublińcu zdj. nadesłane: Miejski Dom Kultury w Lublińcu
Zobacz całą galerię

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu