Śmiertelne potrącenie pieszego przez pociąg w okolicy przejazdu kolejowego w Patoce

Śmiertelne potrącenie pieszego przez pociąg w okolicy przejazdu kolejowego w Patoce

19 stycznia 2023, godz. 11:16
Lubliniec.info, KP PSP w Lublińcu, KPP w Lublińcu/ zdj. KP PSP w Lublińcu
Udostępnij: Kopiuj link

W dniu 19 stycznia doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego przez pociąg w okolicy przejazdu kolejowego w Patoce. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu o godz. 8.29. 

Po dojeździe na miejsce zastano osobę potrąconą przez pociąg osobowy relacji Wrocław Główny - Lubliniec. W wyniku zdarzenia pieszy zmarł na miejscu. Pociągiem podróżowało 9 osób w tym jedna osoba niepełnosprawna, które zostały ewakuowane do drugiego składu podstawionego przez PKP. W działaniach udział brały 2 zastępy z JRG Lubliniec, zastęp OSP Ciasna, Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Prokurator - czytamy w relacji Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu.

Jak informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu mł. asp. Ewelina Paruzel, służby prowadzą jeszcze na miejscu działania. Mogą występować również utrudnienia w ruchu kolejowym (stan na godz. 11:25). Zostanie zabezpieczony monitoring z pociągów i z przejazdu kolejowego.

Na miejscu zdarzenia policjanci zbierali ślady i zabezpieczali dowody. Prowadzone będą dalsze czynności, czyli sekcja zwłok i śledztwo pod nadzorem proukratora.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu