Butelki szklane — co je wyróżnia?

Butelki szklane – co je wyróżnia?

24 stycznia 2023, godz. 7:42
Materiał zewnętrzny/ zdj. pexels.com
Udostępnij: Kopiuj link

Zalety butelek szklanych są oczywiste. To trwałe, 100 proc. nadające się do recyklingu, ponownego użycia i ponownego napełniania opakowania. Można w nich również bezpiecznie przechowywać żywność i napoje, a do tego są atrakcje. W tym artykule opowiemy Ci, czym jeszcze wyróżniają się szklane butelki.

Szkło pochodzi z natury i w całości nadaje się do recyklingu

Butelki szklane powstają z pierwiastków naturalnie występujących w przyrodzie. Do produkcji szkła nie są wymagane żadne dodatkowe materiały ani środki chemiczne. Szkło w całości nadaje się do recyklingu i może być poddawane recyklingowi w nieskończoność bez utraty jakości i czystości. Recykling szkła to metoda o obiegu zamkniętym, która nie generuje nowych śmieci ani produktów ubocznych. Szkło jest jednym z nielicznych materiałów nadających się do recyklingu i można je poddawać temu procesowi w nieskończoność bez utraty jakości. Potrzebujesz trwałych i bezpiecznych butelek szklanych? Hurtownia butelek szklanych Emcor to miejsce, gdzie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz w atrakcyjnych cenach.

Szklane butelki są wielokrotnego użytku, a szkło jest korzystne dla zdrowia

Ponowne użycie szklanych butelek ma pozytywny wpływ na środowisko i wielokrotnie zwielokrotnia zrównoważoną wartość szkła. Ponieważ szkło jest zasadniczo obojętne i nieprzepuszczalne, jest to najbardziej stabilny dostępny materiał na butelki. Nie ma możliwości przedostania się toksycznych chemikaliów do żywności lub napojów opakowanych w szkło. Nie ma również potrzeby stosowania dodatkowych barier ani dodatków. Szklana butelka jest wykonana w całości ze szkła.

Szklane butelki — dlaczego warto poddawać recyklingowi?

Szkło można poddawać recyklingowi w nieskończoność bez utraty jego jakości i czystości. Szklane butelki zwrócone do recyklingu przyczyniają się do produkcji nowych szklanych butelek, które mogą zawierać do 95 proc. materiału pochodzącego z recyklingu, a także włókna szklanego. Recykling szkła przynosi również znaczące korzyści dla środowiska: chroni surowce, zmniejsza zużycie energii i zmniejsza emisję CO2.

Recykling szkła jest korzystny dla środowiska i wydajny

Szklane butelki wyrzucane na wysypiska mogą rozkładać się nawet przez milion lat. Dla porównania szklana butelka z recyklingu potrzebuje zaledwie 30 dni, aby opuścić kosz na śmieci, a następnie pojawić się jako nowy szklany pojemnik na półce sklepowej. Opakowania szklane nadają się w 100 proc. do recyklingu, co oznacza, że można je ponownie poddać recyklingowi bez uszczerbku dla czystości i jakości szkła. 

Całkowicie nowe szklane butelki wykonane są głównie ze szkła odzyskanego z recyklingu. Typowy szklany pojemnik zawiera do 70 proc. szkła pochodzącego z recyklingu. Według szacunków branżowych około 80 proc. szkła pochodzącego z recyklingu ostatecznie staje się nowymi szklanymi pojemnikami. Każda tona szkła pochodzącego z recyklingu pozwala zaoszczędzić ponad tonę surowców używanych do produkcji nowego szkła. Jeśli potrzebujesz wysokiej jakości butelek szklanych zajrzyj do sklepu https://emcor-opakowania.pl/. Duży wybór i atrakcyjne ceny to niektóre z atutów, które go wyróżniają!

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu