Komiksy z PRL-u, pacynki i zabawy z dawnych lat. I tydzień ferii z MDK za nami

Komiksy z PRL-u, pacynki i zabawy z dawnych lat. I tydzień ferii z MDK za nami

24 stycznia 2023, godz. 10:19
inf. pras. MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Ferie zimowe to czas odpoczynku i ładowania baterii przed kolejnym semestrem szkolnym. Dzieci i młodzież oprócz słodkiego lenistwa, chcą również spędzić ten czas aktywnie. Z pomocą przychodzą organizowane przez MDK Lubliniec „Ferie zimowe 2023. List z dawnych lat”.

W poniedziałek 16 stycznia o godzinie 10:00 tydzień rozpoczął się warsztatami „Kultowe komiksy czasów PRL-u” prowadzonymi przez instruktor Dorotę Kucharczyk. Z prezentacji multimedialnej uczestnicy dowiedzieli się czym był PRL i z jakimi wydarzeniami był związany. Na zajęciach każdy ze zgromadzonych musiał stworzyć na kartce papieru swój własny komiks. 

Dzieci przeglądając zaprezentowane przez prowadzącą dawne komiksy mogły zainspirować się w tworzeniu swojego dzieła. Z pomocą swojej wyobraźni i pięknie narysowanych obrazków każdy starał się opowiedzieć swoją własną wyjątkową historyjkę. 

Każdy z uczestników otrzymał również przygotowany wcześniej pakiet startowy. Znajdował się w nim „List z dawnych lat” od Piotrka, który tak jak dzieci rozpoczął czas ferii zimowych. Oprócz wspomnień i wiadomości od „nowego kolegi”, w paczuszce znajdowały się również dwa zadania na wtorkowy i piątkowy poranek. Uczestnicy mieli je wykonać w domu. We wtorek w kopercie dzieci znalazły gumę i instrukcję jak w nią grać, a w piątek każdy dowiedział się jak zrobić kultową „Zośkę”.

Przygotowało także specjalne porankowe seanse w Kinie „Karolinka”. 17 stycznia o godzinie 10:00 „Gwiazdka Klary Muu” i 20 stycznia o godzinie 10:00 „Mumie” zgromadziły wielu widzów. 

W środowy poranek razem z prowadzącą zajęcia Moniką Klimzą-Gryc uczestnicy stworzyli z włóczki „Pacynki i kukiełki”. Czwartek upłynął z kolei wesoło i ruchowo dzięki „Zabawom z dawnych lat”. Animator Sara Wojtulek przygotowała dla uczestników wiele atrakcji. Dzieci mogły poznać lub  przypomnieć sobie takie gry jak: „Głupi Jaś”, „Anse Adamsem”, „Baba Jaga patrzy” oraz „Kaczka, gęś”. Zajęcia te mocno ożywiły i zintegrowały dzieci. 

Bardzo cieszymy się, że tak wiele chętnych chciało spędzić I tydzień ferii razem z nami. Uśmiech na twarzy uczestników podczas prowadzonych warsztatów był dla nas potwierdzeniem, że każdy dobrze bawił się w MDK Lubliniec – podsumowuje MDK Lubliniec

Galeria: Ferie z MDK Lubliniec. I Tydzień

Ferie z MDK Lubliniec. I Tydzień/ zdj. nadesłane: MDK Lubliniec Ferie z MDK Lubliniec. I Tydzień/ zdj. nadesłane: MDK Lubliniec Ferie z MDK Lubliniec. I Tydzień/ zdj. nadesłane: MDK Lubliniec Ferie z MDK Lubliniec. I Tydzień/ zdj. nadesłane: MDK Lubliniec Ferie z MDK Lubliniec. I Tydzień/ zdj. nadesłane: MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu