Film o Jerzym Owsiaku i WOŚP w Kinie „Karolinka”

Film o Jerzym Owsiaku i WOŚP w Kinie „Karolinka”

27 stycznia 2023, godz. 8:23
Lubliniec.info, źródło: inf. pras. MDK Lubliniec/ zdj. MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

31 Finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji Miejski Dom Kultury w Lublińcu zaprasza do Kina ,,Karolinka’’, gdzie 28 stycznia o godzinie 19:00 zostanie wyświetlony pierwszy kinowy film dokumentalny o Jurku Owsiaku i historii Orkiestry pt. „Fenomen”. 

Film ,,Fenomen’’ pokazuje osobistą historię Owsiaka. Człowieka, który z beztroskiego hipisa zmienił się w lidera ruchu angażującego wielu Polaków. Dokument obrazuje jak w przeciągu 30 lat ewoluowało podejście do działalności WOŚP. 

Jak mówi Dominika Kulczyk, producentka: „Zdecydowałam się wyprodukować ten film, bo moim zdaniem wciąż brakuje w Polsce dokumentów na temat ważnych postaci, które swoją postawą i swoim życiem pokazują ogromną moc do zmieniania naszej rzeczywistości. Taki właśnie jest Jurek Owsiak. Energia, która go napędza, odmieniła oblicze polskich szpitali, ratując dziesiątki tysięcy ludzkich istnień. Myślę, że to będzie premiera 30-lecia”.

Przypominamy, że 31. Finał WOŚP odbędzie się już w niedzielę 29 stycznia. O godz. 12:00 na boisku Unii odbędzie się Lubliniecki Bieg WOŚP. O tej samej porze w Galerii pod Glinianym Aniołem rozpocznie się natomiast kiermasz ciast i przetworów. Od godziny 15:00 na scenie Miejskiego Domu Kultury pojawiać się będą artyści, a na skwerze przed budynkiem MDK lodowatej kąpieli będą zażywały lublinieckie Morsy.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu