Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności wypadku na DW 907 w Koszęcinie

Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności wypadku na DW 907 w Koszęcinie

31 stycznia 2023, godz. 11:57
źródło: KPP Lubliniec/ zdj. KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W niedzielę 29 stycznia na DW 907 w Koszęcinie doszło do wypadku drogowego z udziałem jednego samochodu osobowego. W zdarzeniu ucierpiała 17-letnia pasażerka. Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności wypadku.

Poniżej relacja Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu:

„W niedzielę, 29 stycznia policjanci lublinieckiej „drogówki” zostali zdysponowani przez dyżurnego, do obsługi zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Koszęcin o godz. 5:45. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący samochodem BMW nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Skutkiem brawurowej jazdy 18-letniego mieszkańca gminy Herby, były obrażenia u pasażerki, mieszkanki gminy Koszęcin. Kierującemu oraz 19-letniemu pasażerowi gminy Kochanowice na szczęście nic się nie stało. Pracujący na miejscu policjanci sporządzili dokumentację procesową, przeprowadzili szczegółowe oględziny pojazdu, miejsca zdarzenia oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Sprawdzili też trzeźwość kierującego. Wynik był negatywny. Utrudnienia w ruchu trwały do godz. 8:00.”

Policjanci apelują o ostrożność, dostosowanie prędkości do panujących warunków oraz do bezwzględnego przestrzegania przez kierowców przepisów ruchu drogowego. Przypominamy, że nadmierna prędkość, to wciąż jedna z najczęstszych przyczyn wypadów i kolizji – dodaje Policja.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu