Pojazdy i sprzęt w Komendzie Powiatowej PSP w Lublińcu są sprawne i użytkowane

Pojazdy i sprzęt w Komendzie Powiatowej PSP w Lublińcu są sprawne i użytkowane

2 lutego 2023, godz. 10:38
Lubliniec.info, źródło: KG PSP, KW PSP w Toruniu, KP PSP w Lublińcu/ zdj. arch. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

W dniu 30 stycznia, na placu przy KP PSP w Inowrocławiu, podczas ćwiczeń testowych nowego sprzętu, doszło do awarii drabiny pożarniczej (konstrukcja się złamała). Komendant główny PSP polecił natychmiastowe wycofanie z użytkowania wszystkich pojazdów z drabiną mechaniczną o wysokości 40 + metrów tej marki. W odniesieniu do opisywanej sytuacji informujemy, że KP PSP w Lublińcu na szczęście nie posiada wspomnianego sprzętu i niczego nie musi wycofywać.

Jak czytamy na stronie Komendy Głównej PSP, w wyniku zdarzenia w Inowrocławiu żaden ze strażaków nie odniósł obrażeń, a testy wykonywane były według standardowej procedury zalecanej przez producenta przed wprowadzeniem nowego samochodu do użytkowania w działaniach ratowniczo – gaśniczych.

Awaria drabiny na placu przy KP PSP w Inowrocławiu/ zdj. KW PSP w Toruniu

Komenda Wojewódzka PSP w Toruniu informuje natomiast, że „Swego czasu do polskich strażaków trafiło łącznie 13 takich drabin, o wysięgu ratowniczym pow. 40 m. To zakup dokonany w ramach projektu unijnego „Zwiększenie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych”.  Inowrocławska drabina jest 14., zakupioną z osobna”.

Na skutek polecenia Komendanta Głównego do wycofania wszystkich drabin tego producenta o wysokości ratowniczej 40+ m zapytaliśmy, czy KP PSP w Lublińcu posiada podobny sprzęt.

W KP PSP w Lublińcu nie posiadamy tego typu pojazdu z drabiną. Wszystkie pojazdy w tutejszej Komendzie są sprawne i użytkowane, nie było konieczności wycofywania sprzętu – odpowiada mł. bryg. Wojciech Kwapień, oficer prasowy KP PSP w Lublińcu.

Dzień po zdarzeniu w Inowrocławiu pracę rozpoczęła specjalna komisja, złożona z przedstawicieli Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Ppoż. oraz przedstawicieli firmy producenta drabin. Mają oni ocenić jakich zniszczeń doszło i z jakich powodów.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu