Policja kontrolowała uczestników ruchu z udziałem drona

Policja kontrolowała uczestników ruchu przy użyciu drona

13 lutego 2023, godz. 8:37
Lubliniec.info, źródło: KPP Lubliniec / zdj. KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W zeszłym tygodniu, dokładnie 8 lutego, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, wspólnie z policjantami z lublinieckiej komendy, przeprowadzili działania z udziałem drona. Była to pierwsza taka akcja na terenie powiatu lublinieckiego.

Zachowania uczestników ruchu w Lublińcu były obserwowane przez drona. Działania skierowano wobec kierujących i pieszych, którzy rażąco naruszali przepisy ruchu drogowego. 

Policjanci zwracali uwagę przede wszystkim na zachowanie kierujących wobec pieszych i stosowania się do sygnalizatorów świetlnych. Dla kilku osób kontrola zakończyła się mandatami - czytamy na stronie KPP w Lublińcu.

Nadzorem objęto skrzyżowanie DK 46 z DK 11, na którym występuje bardzo duże natężenie ruchu. W trakcie działań, każdorazowo po zauważeniu wykroczenia, operator drona informował patrol ruchu drogowego, który zatrzymywał do kontroli drogowej sprawcę wykroczenia.

Policjanci już zapowiadają kolejne kontrole z użyciem drona. Jak sami podkreślają, takie akcje mają na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa i zapobieganie niebezpiecznym zachowaniom na drodze - informuje KPP w Lublińcu.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu