Szczoteczka elektryczna dla dzieci: jak wybrać najlepszą?

Szczoteczka elektryczna dla dzieci: jak wybrać najlepszą?

17 lutego 2023, godz. 7:39
Materiał zewnętrzny / zdj. unsplash.com
Udostępnij: Kopiuj link

Codzienne mycie zębów jest konieczne, aby zadbać o higienę jamy ustnej. Jaka elektryczna szczoteczka do zębów dla dzieci najlepiej się sprawdzi i zachęci maluchy do samodzielnego mycia zębów?

Małe dzieci nie mają jeszcze odpowiedniej sprawności manualnej, aby poradzić sobie z samodzielnym myciem zębów, dlatego rodzice muszą pomóc im w tej czynności. Nie zawsze są też chętne do współpracy, dlatego wybór odpowiedniej szczoteczki jest niezwykle ważny. Dobrze sprawdza się szczoteczka elektryczna dla dzieci, która ułatwia mycie zębów. Jaką szczoteczkę wybrać?

Manualne czy elektryczne szczoteczki do zębów – co najlepiej się sprawdzi?

Aby pozbyć się płytki nazębnej i resztek jedzenia, należy szczotkować zęby co najmniej dwa razy dziennie. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych dzieci, które posiadają jeszcze zęby mleczne. Bakterie rozwijają się na nich bardzo szybko i błyskawicznie mogą doprowadzić do próchnicy. Pasta i szczoteczka są więc koniecznością już u niemowlaków. Szczoteczki manualne sprawdzają się u najmłodszych, jednak w tym przypadku trzeba samemu zadbać o odpowiednie ruchy szczoteczki, aby dokładnie wyczyścić powierzchnię zębów. 

Dla maluchów około 3 roku życia dobrym wyborem jest więc elektryczna szczoteczka do zębów dla dzieci, która ułatwia czyszczenie codzienne zębów. Taka szczoteczka sama wykonuje odpowiednie ruchy, dokładnie czyszcząc zęby. Ma ona zwykle wbudowany timer, który odlicza czas, dzięki czemu mamy pewność, że myjemy zęby tak długo, jak jest to konieczne. W przypadku dzieci sprawdzają się szczoteczki elektryczne Oral-B z bohaterami bajek, które budzą ciekawość, a tym samym wspierają dbanie o higienę jamy ustnej od najmłodszych lat.

Elektryczna szczoteczka do zębów dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Przy zakupie szczoteczki elektrycznej należy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, dla jakiej grupy wiekowej jest ona przeznaczona. Zęby mleczne wymagają szczoteczki z miękkim włosiem, która jest bardzo delikatna. Taka szczoteczka jest odpowiednia dla delikatnych dziąseł i zębów. Oscylacyjno-rotacyjne szczoteczki do zębów mają okrągłą główkę, która porusza się raz w prawą, a raz w lewą stronę, dokładnie myjąc zęby. Ułatwiają więc mycie u dzieci, które nie potrafią jeszcze dokładnie szczotkować zębów. Szczoteczki elektryczne dla najmłodszych przeznaczone są zwykle dla dwóch grup wiekowych – 3+ oraz 6+. Elektryczna szczoteczka dla małych dzieci zapewnia czyszczenie delikatne i ma mniejszą główkę niż wersja dla starszych dzieci. 

Szczoteczki elektryczne Oral-B – jaką wybrać?

Zachęcenie małych dzieci do szczotkowania zębów nie jest proste, a pilnowanie, aby czynność ta trwała co najmniej 2 minuty, to nie lada wyczyn. Dlatego Oral-B ma w swojej ofercie szczoteczki z postaciami z bajek, stworzone specjalnie dla najmłodszych. Piękne kolory i motywy zachęcają dzieci do mycia zębów i kształtują zdrowe nawyki od najmłodszych lat. Szczoteczka Oral-B Kids z motywami z filmu “Kraina Lodu” jest przeznaczona dla dzieci powyżej 3 lat. Okrągła główka szczoteczki jest idealnie przystosowana do jamy ustnej małego dziecka, a miękkie włókna są delikatne dla wrażliwych dziąseł. Wbudowany timer zachęca dziecko do szczotkowania zębów przez minimum 2 minuty. Dołączone naklejki z motywem z bajki pozwalają dziecku samodzielnie ozdobić rączkę szczoteczki ulubionym wzorem.

Z kolei szczoteczka Oral-B Junior z motywem z “Gwiezdnych wojen” jest przeznaczona dla dzieci powyżej 6 lat. Czujnik siły nacisku chroni delikatne dziąsła, zmniejszając prędkość, jeśli dziecko szczotkuje zbyt mocno. Również wymienne końcówki do szczoteczek elektrycznych mają motywy postaci z filmów, dzięki czemu dziecko zawsze może wybrać produkt zgodny ze swoimi zainteresowaniami.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu