Podsumowanie działań NURD w powiecie lublinieckim. Ujawniono łącznie 38 wykroczeń

Podsumowanie działań NURD w powiecie lublinieckim. Ujawniono łącznie 38 wykroczeń

20 lutego 2023, godz. 12:46
Lubliniec.info, źródło: KPP Lubliniec / zdj. arch. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

W piątek 17 lutego na drogach powiatu lublinieckiego prowadzono działania NURD - Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego. W rejonach przejść dla pieszych, gdzie zwykle panuje duży ruch pojazdów, można było spotkać partole drogówki.

Akcję w powiecie prowadzili mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego wraz z funkcjonariuszem Placówki Żandarmerii Wojskowej w Lublińcu. 

W trakcie działań ujawniono łącznie 38 wykroczeń. Sprawcami 21 z nich byli kierujących pojazdami silnikowymi, z czego 16 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi. W 5 przypadkach zastosowano pouczenie. W trakcie akcji funkcjonariusze interweniowali również wobec pieszych uczestników ruchu, którzy przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Efekt to 9 mandatów karnych i 8 pouczeń.

Pieszych, rowerzystów, a także osób poruszających się na hulajnogach czy rolkach nie chronią aktywne czy bierne systemy bezpieczeństwa i w porównaniu z innymi uczestnikami ruchu są najbardziej narażeni na skutki wypadków drogowych - pisze Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu. Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale na wszystkich nieoświetlonych drogach, także w obszarze zabudowanym. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego czy rowerzysty, przez co kierujący pojazdem ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania, omijania bądź hamowania - dodaje.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu