Spektakl

To była komedia wysokich lotów. „Boeing, Boeing” w MDK Lubliniec

21 lutego 2023, godz. 11:05
nadesłane: Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec / zdj. Atelier
Udostępnij: Kopiuj link

Mówi się, że śmiech to zdrowie. Czwartkowy wieczór 16 lutego w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu pełen był dobrego humoru i żartów. Na scenie zaprezentowali się aktorzy Bałtyckiego Teatru Różnorodności w spektaklu „Boeing, Boeing”.

Czy można kochać więcej niż jedną osobę? Maks udowadnia, że można. I mimo, że najlepiej czuje się w swoim warszawskim mieszkaniu, z którego nie lubi wyściubiać nosa to jego życie pełne jest emocji, bo Maks bardzo lubi spędzać czas z pięknymi kobietami. A dokładnie stewardessami. Dzięki temu, że starannie prowadzi kalendarz, udaje mu się spotykać z trzema naraz. Nieoceniona w tym wszystkim jest pomoc gosposi Nadii, która czuwa nad harmonogramem kochliwego agenta nieruchomości. Nieoczekiwanie w życiu Maksa pojawia się dawny znajomy z czasów liceum, Paweł Chojnacki. Przyjechał do Warszawy wprost z Grunwaldu i od pierwszych chwil jego osoba wprowadza zamieszanie. Misterny grafik spotkań okazuje się mieć pewne wady. Pojawia się zagrożenie, że Janet, Jola i Johanna dowiedzą się nawzajem o swoim istnieniu. Maks mimo ogromnego uroku osobistego nie będzie chyba w stanie poradzić sobie w pojedynkę z takimi turbulencjami. Ale od czego ma się przyjaciół? Paweł i Nadia z ogromną determinacją i zaangażowaniem starają się pomóc utrzymać stery tego lotu. 

,,Boeing, Boeing’’ w wykonaniu aktorów z Batyckiego Teatru Różnorodności to był prawdziwy majstersztyk. Komedia autorstwa Marca Camoletti, przetłumaczona przez Bartosza Wierzbiętę i wyreżyserowana przez Tomasza Podsiadłego zachwyciła publiczność w MDK Lubiniec. Salwy śmiechu, gromkie brawa i owacje na stojąco były dowodem na to jak bardzo spektakl przypadł widzom do gustu. Na scenie zobaczyć mogliśmy Sylwię Ogryzek w roli Nadii, w roli Maksa wystąpił Jakub Gaweł natomiast Michał Delik odegrał rolę Pawła. Piękne stewardessy grane były przez Joannę Sętkowską (Janet), Dorotę Połom (Jola) oraz Helenę Sutton (Johanna). Aktorzy skradli serca zgromadzonych swoim talentem i tym, jak ciekawie weszli w role granych bohaterów. Gratulujemy udanego występu i nie możemy doczekać się kolejnego spotkania. 

Galeria: Boeing Boeing w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu

Spektakl Spektakl Spektakl Spektakl Spektakl
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu