Policja Lubliniec

Podsumowanie działań „Trzeźwość” na drogach powiatu lublinieckiego

21 lutego 2023, godz. 13:33
Lubliniec.info, źródło: KPP Lubliniec / zdj. arch. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

W poniedziałek 20 lutego, w godzinach 4:00-12:00, policjanci przeprowadzili na drogach powiatu lublinieckiego akcję „Trzeźwość”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez eliminowanie kierujących będących pod wpływem alkoholu. W jej trakcie sprawdzono stan trzeźwości 432 kierujących.

Jak się okazało, spośród skontrolowanych kierujących dwóch prowadziło pod wpływem alkoholu. Pierwszego kierowcę zatrzymano w miejscowości Chwostek o godzinie 4:40. Wydmuchał ponad 0,5 promila. Kolejny kierowca wpadł w ręce policjantów w Sadowie. Obu mężczyznom zatrzymano prawa jazdy, a o ich dalszym losie zdecyduje sąd – czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu.

To jednak nie wszystko. Po południu, po zakończonych działaniach „Trzeźwość”, w miejscowości Pawonków mundurowi skontrolowali kierującego motorowerem mężczyznę. Wydmuchał ponad 0,5 promila. Grozi mu teraz kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch – pisze KPP w Lublińcu.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu