Mammobus przy Miejskim Domu Kultury w Lublińcu / zdj. arch. Lubliniec.info

Mammobus w Lublińcu. Marcowy harmonogram

24 lutego 2023, godz. 8:41
Lubliniec.info, źródło: Narodowy Instytut Onkologii z Gliwic / zdj. arch. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Mammobus Narodowego Instytutu Onkologii z Gliwic po raz kolejny przyjedzie do Lublińca, aby umożliwić Paniom w wieku 50-69 lat wykonanie bezpłatnej, cyfrowej mammografii. 

Badania wykonywane będą w mammobusie przy Miejskim Domu Kultury w Lublińcu (ul. Plebiscytowa 9) w dniach:

  • 1-2 marca br. (środa-czwartek) w godz. 10.00-17.00
  • 3 i 6 marca br. (piątek i poniedziałek) w godz. 8.30-15.30

Badania skierowane są dla ubezpieczonych Pań w wieku 50-69 lat (roczniki 1973-1954), które w ciągu minimum dwóch lat (lub nigdy) nie wykonywały mammografii w ramach badań profilaktycznych. 

Mammografia to rentgenowskie prześwietlenie piersi, dające możliwość wykrycia zmian w piersiach o wielkości już nawet kilku milimetrów. Mimo, że dla Pań w wieku 50-69 lat mammografia jest badaniem bezpłatnym, niewymagającym skierowania to tylko około 35% Polek korzysta z niej regularnie. Dlatego apelujemy i prosimy: najwyższy czas zatroszczyć się o swoje zdrowie i wykonać mammografię - to nic nie kosztuje a można bardzo dużo zyskać - informuje Narodowy Instytut Onkologii z Gliwic.

Chętne Panie mogą zapisać się na badanie telefonicznie pod nr 32 278 98 96 czynnym od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00. Można umówić się na konkretny dzień i godzinę. Zapisy już trwają.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu