Luty upłynął wyjątkowo twórczo. Relacja z warsztatów w MDK Lubliniec [ZDJĘCIA]

Luty upłynął wyjątkowo twórczo. Relacja z warsztatów w MDK Lubliniec [ZDJĘCIA]

28 lutego 2023, godz. 7:32
nadesłane: Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Powoli małymi krokami zima nas opuszcza. Luty mija, a w Miejskim Domu Kultury przebiegał on bardzo kreatywnie. Warsztaty, które odbywały się w tym miesiącu zaowocowały nie tylko pozytywnymi wspomnieniami, ale przede wszystkim pięknymi rękodziełami, które uczestnicy zabrali ze sobą do domów. 

Na dobry początek MDK odwiedziły seniorki. We wtorek 7 lutego odbyły się warsztaty z cyklu „Kreatywni 60+”, gdzie uczestniczki podjęły próbę „Malowania na porcelanie”. 

Następnie 17 lutego spotkali się wszyscy, którzy chcieli nauczyć się podstaw rysunku i malarstwa. Była to doskonała okazja, aby rozpocząć swoją artystyczną przygodę. Zajęcia z malarstwa poprowadziła Anna Gruca. 

Wyjątkowe spotkanie odbyło się 20 lutego. Tego dnia spotkali się Szydełkomaniacy, aby „Dziergać na zawołanie” i wykonać dekor na okrągło. Warsztaty z dziergania są świetną okazją do tego, aby podzielić się doświadczeniem z innymi, a przy okazji napić się aromatycznej kawy lub rozgrzewającej herbaty w urokliwej Galerii pod Glinianym Aniołem. 

Uczestniczki zajęć „Kreatywni 60+” odwiedziły MDK ponownie 21 lutego, aby przygotować urocze sznurkowe koszyki na „przydasie”. W arkana tworzenia na szydełku wprowadziła uczestniczki Anna Wysłucha. 

Na zakończenie, 24 lutego, spotkali się wszyscy, których potrzeba tworzenia w glinie zawsze jest duża oraz ci, którzy chcieli spróbować swoich sił w sztuce jaką jest ceramika. Warsztaty „Ceramika dla każdego” poprowadziła Aleksandra Wipler. Na wszystkich spotkaniach panowała miła i przyjemna atmosfera. Inwencja twórcza i wena dopisywały uczestnikom. 

Cieszymy się, że możemy razem z Wami spotykać się w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu i inspirować Was twórczo. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach – podsumowuje MDK Lubliniec.

Galeria: Warsztaty w lutym w MDK Lubliniec

Warsztaty rękodzielnicze w MDK Lubliniec / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec Warsztaty rękodzielnicze w MDK Lubliniec / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec Warsztaty rękodzielnicze w MDK Lubliniec / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec Warsztaty rękodzielnicze w MDK Lubliniec / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec Warsztaty rękodzielnicze w MDK Lubliniec / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu