Warsztaty ceramiczne w Lubitece. Uczestnicy stworzyli własny kubek

Warsztaty ceramiczne w Lubitece. Uczestnicy stworzyli własny kubek

1 marca 2023, godz. 13:25
nadesłane: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu
Udostępnij: Kopiuj link

W dwie soboty, 18 i 25 lutego, w Lubitece odbywały się warsztaty ceramiczne „Kubek z własnym wzorem”. Uczestnicy spędzili na zajęciach czas w niebanalny sposób. 

Zajęcia były podzielone na dwa etapy. Podczas pierwszego spotkania dzieci, młodzież oraz dorośli projektowali i formowali pracę z gliny, nadając jej kształt oraz teksturę i stworzyli swój unikatowy kubek na ulubioną kawę lub herbatę. Prowadząca warsztaty, Dorota Kucharczyk, pokazywała wszystkim techniki ręcznego modelowania najprostszych form, służyła radą oraz pomogła przy drobnych niepowodzeniach. 

Po uformowaniu, stworzone prace potrzebowały kilku dni do wyschnięcia. Następnie pani Dorota wypaliła je w piecu, by na kolejne spotkanie były gotowe do zdobienia. 

Podczas drugich warsztatów uczestnicy szkliwili, czyli nadawali koloru swoim wyrobom. Zapoznali się z cechami szkliw oraz technikami ich nakładania. Poszkliwione prace prowadząca zabrała na kolejny wypał, który zapewnił im trwałość. Teraz uczestnicy warsztatów mogą w pełni cieszyć  się smakiem kawy lub herbaty z wyjątkowego kubka. 

Efekty warsztatów można zobaczyć w przesłanych przez Lubitekę zdjęciach, które zamieściliśmy w galerii poniżej.

Galeria: Warsztaty ceramiczne w Lubitece

Warsztaty ceramiczne w Lubitece / zdj. nadesłane: Lubiteka Warsztaty ceramiczne w Lubitece / zdj. nadesłane: Lubiteka Warsztaty ceramiczne w Lubitece / zdj. nadesłane: Lubiteka Warsztaty ceramiczne w Lubitece / zdj. nadesłane: Lubiteka Warsztaty ceramiczne w Lubitece / zdj. nadesłane: Lubiteka
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu