Nowoczesne funkcje odkurzaczy, które uprzyjemnią i przyspieszą sprzątanie

Nowoczesne funkcje odkurzaczy, które uprzyjemnią i przyspieszą sprzątanie

9 marca 2023, godz. 10:17
Materiał zewnętrzny
Udostępnij: Kopiuj link

Sprzątanie nie należy do najbardziej ulubionych czynności człowieka. Z jednej strony każdy z nas chce przebywać w czystych i starannie wysprzątanych wnętrzach, z drugiej często szkoda nam czasu na chodzenie z odkurzaczem i sprzątanie każdego kąta. Problem ten długo starano się rozwiązać, aż wynaleziono odkurzacze automatyczne. Roboty sprzątające Electrolux są jednymi z wielu dostępnych na rynku, ale na ich przykładzie świetnie można przedstawić wszystkie możliwości, którymi dysponują te współczesne urządzenia. Jeżeli cenisz sobie swój czas, lubisz mieć zawsze czysto w mieszkaniu i chętnie korzystasz z nowinek technologicznych, ten artykuł powinien cię zainteresować.

Czym są odkurzacze automatyczne?

Innymi słowy, są to roboty sprzątające, wyposażone w zestaw kołowy i silnik elektryczny, a także procesor odpowiadający za tryb pracy i autonomiczne poruszanie się po podłodze. Pierwszy odkurzacza automatyczny marki Electrolux zadebiutował na rynku już kilkanaście lat temu, a do tego czasu wydarzyła się olbrzymi rewolucja w sposobie działania tych urządzeń. Stały się one jeszcze bardziej precyzyjne w działaniu, wydajne i cichsze. Na tym jednak nie poprzestano. Wychodząc naprzeciw coraz większym wymaganiom ludzi, odkurzacz automatyczny stopniowo zyskiwał coraz to nowe funkcjonalności. Niektóre z nich to dostęp do sieci wi-fi, możliwość sterowania z dedykowanej aplikacji czy bardzo przydatne automatyczne opróżnianie pojemnika. Można zaryzykować stwierdzenie, że dziś pomiędzy producentami trwa swoisty wyścig, mający wyłonić lidera w segmencie robotów sprzątających. Marka Electrolux, od dawna związana z rynkiem odkurzaczy i sprzętów AGD bierze w nim aktywny udział, wyznaczając nowe cele i wprowadzając innowacje.

Jak działają roboty sprzątające Electrolux

Pierwsze odkurzacze automatyczne były urządzeniami dosyć prymitywnymi, które poruszały się po pomieszczeniu w określony sposób, a napotykając na swojej drodze przeszkody, starały się je z lepszym lub gorszym skutkiem omijać. Z czasem zaczęto w nich instalować tzw. czujniki zbliżeniowe, a później także specjalne czujniki wykrywające zmianę poziomów podłogi i zatrzymujące urządzenie. Były to bardzo przydatne rozwiązanie, które np. zapobiegało spadaniu odkurzacza po schodach. Współczesny robot sprzątający tylko kształtem przypomina dawne urządzenia. W dalszym ciągu obecne jest w nim zdalne sterowanie przy pomocy aplikacji, ale same odkurzacze samojezdne zostały wyposażone w czujniki laserowe, skanujące pomieszczenie i tworzące ich wirtualną mapę. Dzięki tym i innym rozwiązaniom robot sprząta mieszkanie bez najeżdżania na meble, omijając rozrzucone na podłodze ubrania, a także samoczynnie zmieniając moc ssania i dawkowania wody zależnie od tego, po jakim rodzaju podłoża się porusza — dywan lub parkiet.

Jakie możliwości na nowoczesny odkurzacz automatyczny?

Zanim zdecydujesz się na kupno nowego robota sprzątającego, sprawdź dokładnie jaki możliwości zapewniają ci odkurzacze automatyczne Electrolux. O tych, które naszym zdaniem są najbardziej przydatne, przeczytasz poniżej.

Automatyczne opróżnianie pojemnika

Roboty sprzątające mają wbudowane pojemniki na kurz, które okresowo należy opróżniać. W większości modeli trzeba to zrobić ręcznie, wytrzepując kurz do kosza na śmieci i oczyszczając filtr. Niestety nie jest to higieniczne zadanie, a w przypadku alergików może stanowić poważne wyzwanie. Wybierając robot sprzątający Electrolux, który wyposażony jest w stację do oczyszczania wewnętrznego zbiornika, nie musisz się tym przejmować. Po zadokowaniu w stacji, zanieczyszczenia z odkurzacza są odsysane do jednorazowego worka, który co pewien czas wystarczy wymienić, zakładając nowy, a stary wyrzucając do śmieci. Dodatkowo odkurzacz może mieć filtr hepa, który jeszcze bardziej zwiększa higienę sprzątania.

Trinity shape

Osoby posiadające klasyczny robot sprzątający o okrągłym kształcie mogły narzekać na niedokładne sprzątanie narożników pomieszczeń. Problem w pewien sposób rozwiązywała tzw. szczotka kątowa, ale tylko do czasu aż była nowa. Robot sprzątający Electrolux ma unikalny trójkątny kształt, który składa się na technologię Trinity Shape, dzięki której sprzęt jeszcze lepiej odkurza w narożnikach.

Air extreme

Wysoka moc odkurzacza to jedno, ale w przypadku sprzętów tej firmy, mamy także do czynienia z dodatkowym strumieniem powietrza, który odrywa zabrudzenia od podłoża, np. dywanu, ułatwiając ich wciągnięcie do zbiornika.

Climb force drive

Z odkurzaczami Electrolux nie musisz się już ubawiać uskoku podłoża. Robot bez trudu pokonuje nawet wysokie progi i różnice poziomów, świetnie sobie radząc w starszych mieszkaniach i domach, w których był to częsty problem.

3D vision

Dzięki laserowemu skanowaniu powierzchni, odkurzacz tworzy ich trójwymiarowe mapy, dzięki którym jeszcze lepiej sobie radzi w czasie odkurzania. Funkcjonalność tę doskonale uzupełnia harmonogram sprzątania, który dla każdego dnia można zaplanować w inny sposób. Automatyczny powrót do bazy, a także duża pojemność zbiornika sprawia, że sprzątanie odbywa się przy minimalnym udziale człowieka.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu