MDK Lubliniec z dofinansowaniem. Powstanie widowisko słowno-muzyczne

MDK Lubliniec z dofinansowaniem. Powstanie widowisko słowno-muzyczne

20 marca 2023, godz. 9:53
Lubliniec.info, źródło: MDK Lubliniec, Narodowe Centrum Kultury / zdj. arch. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Miejski Dom Kultury w Lublińcu otrzymał 25 tys. zł na realizację zadania w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych. Edycja 2023”. Otrzymane środki zostaną przeznaczone na przygotowanie widowiska słowno-muzycznego.

Celem programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych” jest kształtowanie twórczych, odpowiedzialnych i świadomych postaw wobec języka polskiego, budowanie kompetencji językowych, doskonalenie umiejętności posługiwania się językiem ojczystym poprzez realizację projektów popularyzujących wiedzę o języku – czytamy na stronie Narodowego Centrum Kultury.

W naborze do tegorocznej edycji złożono 392 wnioski, z czego rozpatrzono pozytywnie tylko 31, w tym wniosek MDK Lubliniec. Łączna kwota dofinansowań to 1 mln zł. 

Jak informuje MDK, otrzymane środki zostaną przeznaczone na realizację widowiska słowno-muzycznego „Nic dwa razy się nie zdarza”. Jego celem jest promowanie poezji Wisławy Szymborskiej. 

Pełną listę dofinansowanych zadań można znaleźć na stronie Narodowego Centrum Kultury >tutaj<.

źródło: MDK Lubliniec

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu